Officieel Programma AJAX-STADION AJAX - V.S.V. No. 6 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 22 November 1942 Een kleine opfrisscher, een riempje onder 't hart, hadden we wel noodig. Het is of het elftal van Ajax na de verschillende tegenslagen (waarvan de nederlaag tegen R.F.C. in Rotterdam met 63 de ergste was!) dat begrepen heeft en zoo gezorgd heeft voor een klinkende overwinning op 't Gooi te Hilversum. Dat geeft den burger weer moed, dat bewijst dat de Ajaxieden er niet alleen geen genoegen mee nemen onderaan te bungelen, doch dat de drang naar hooger op nog in ruime mate aanwezig is. Er is thans een staartgroep van 5 clubs met R.F.C. o, dat echec in Rotterdam! voorop met 8 punten en Emma op de onderste plaats met 3 punten. Het overige trio, Ajax, Haarlem en 't Gooi heeft dan elk 6 punten uit 10 wedstrijden, voor een club als Ajax wel een zéér mager totaal. Men kent echter de zeer moeilijke omstandigheden en weet ook hoe het in enkele ontmoetingen leelijk tegen gezeten heeft. In elk geval is er geen enkele reden tot pessimisme. De algemeene situatie van de club is uitstekend, de diagnose mag na een grondig consult niet anders luiden dan: gezond. Het feit, dat het succes op zich wachten laat, behoeft daarom niet te verontrusten. Dat Ajax in de resteerende wedstrijden nog wel meer winst boeken zal, lijkt ons nauwelijks aan twijfel onderhevig en eenmaal wat beter op dreef, zal de ploeg ook de sterksten den voet dwars kunnen zetten en in elk geval voor mooie, spannende wedstrijden kunnen zorgen. Het kan in een elftal soms aan kleinigheden liggen, die de capaciteit van een of twee doelpunten uitmaken. Ajax heeft de meeste wedstrijden met gering verschil ver loren, wedstrijden, die even.goed winstpunten hadden kunnen opleveren. Niettemin was duidelijk, dat er wat haperde, doch dat wist ieder Ajaxied maar al te goed en zeker begreep de elftal-commissie dat. Men is niet bij de pakken blijven zitten en we hopen en vertrouwen, dat de Ajaxieden vandaag tegen de sterke en forsche ploeg van V.S.V. reeds zóódanig partij zullen geven, dat ieder het veld verlaat met een gevoel van waar deering voor de Ajax-ploeg, die afgezien van winnen of verliezen de rood-witte kleuren met eere gedragen heeft. Natuurlijk zal het wel heel moeilijk zijn onder de huidige omstandigheden V.S.V. te weerstaan, want V.S.V. heeft nog een behoorlijke kans op het kampioenschap. Deze Velser ploeg moet weliswaar nog zware uitwedstrijden spelen, doch ook Feijenoord heQft nog enkele lastige klippen te omzeilen en onoverwinne lijk is de Rotterdamsche club ook niet. De mogelijkheid om het tenslotte tóch nog tot het kampioenschap te brengen, zal V.S.V. tot een uiterste krachtsinspanning inspireeren. Stel daar tegenover den drang en het verlangen van de Ajaxieden om zich tegenover het Amsterdamsche publiek te rehabiliteeren en te toonen, dat met Ajax toch nog gerekend moet worden, dan zijn wel alle factoren aanwezig van een interessanten en boeienden kamp. Als een merkwaardigheid dient nog vermeld, dat Ajax 14 jaren geleden, in 1928, ook om dezen tijd 4 punten uit 9 wedstrijden en vervolgens 6 uit 10 wedstrijden had. In dat jaar, waarin Ajax haar slechtste prestatie in de eerste klasse leverde, eindigde Ajax op de achtste plaats met alleen Stormvogels en U.V.V. onder zich. Het moet mogelijk zijn, thans in betere positie te eindigen. Het komt daarvoor op de eindspurt aan. Welnu, wij hopen, dat Ajax ons op een goede eindspurt vergasten zal. Waar een wil is, daar is een weg. Laat de huidige ploeg, en de tegenwoordige generatie in het algemeen, zich voor oogen houden, wat vroeger met energie en opoffering bereikt is. Laat men een voorbeeld nemen aan de kampioens-ploegen van weleer en er steeds naar streven voor de eer van de club het hoogste te bereiken. J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1942 | | pagina 1