Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - A.D.O. No. 7 Prijs 5 cent Onder redaciie van J. HOVEN. Zondag 14 December 1941. Tweeden Kerstdag in het Ajax-stadion Amsterdamsch elftal «Zwaluwen Men is nu mei de programma's overal over de helft en in de meeste eerste klasse afdeelingen heeft de spanning haar hoogtepunt bereikt. In afdeeling II gaan thans vijf ploegen, elk met 13 punten, aan den kop en bestaat het aantal kampioens-oandidaten zelfs uit zeven! In afdeeling I is de situatie echter eenigszins anders. Hier heeft A.D.O. vier punten voorsprong en behalve dat is er feitelijk geen concurrente voor de Hagenaars. Feyenoord is weliswaar een vrij goede tweede, maar het spel der Rotterdamsche Stadion-club blijkt op den duur niet stabiel genoeg te zijn. Overigens zit het A.D.O. ook wel iets mee. AI een paar malen kreeg de Haagsche club een puntje meer dan het spelbeloop en de krachtsverhouding rechtvaardigden en ook j.l. Zondag was de volle buil in den wedstrijd tegen V.U.C. wel een rijkelijk hooge beloo ning, evenals dat het geval was in den wedstrijd tegen Ajax te 's Graven- hage. Maar men beweert dat het geluk met de sterken is en het lijkt ons toch aan geen twijfel onderhevig dat A.D.O. de meeste aanspraken kan doen gelden op de eereplaats in deze afdeeling, waarin over het alge meen het spelpeil dat van afdeeling II overtreft. Wat we tenminste j.l. Zondag in het Olympisch stadion van Blauw-Wit en Haarlem te aan schouwen kregen, was aanmerkelijk zwakker dan het spel dat we in dit seizoen in wedstrijden van Ajax en van D.W.S. bewonderden. Verreweg den besten wedstrijd, dien we in dit seizoen aanschouwden, was de wedstrijd AjaxFeijenoord. Het is voor ons het bewijs dat Ajax in bijzondere ontmoetingen tegen sterke tegenstanders tot een topprestatie komen kan. Nu beleven we heden weer een bijzonderen wedstrijd tegen waarschijnlijk de sterkste tegenpartij. Dat doet ons hopen dat Ajax vandaag weer eens flink voor den dag komen zal en we een wedstrijd van de beste klasse te aanschouwen krijgen. In één opzicht gaan we niet accoord met de critiek, die alles zwart ziet en ongeveer verkondigt, dat de huidige generatie er niets meer van kent. Er zijn interessante en minder aantrekkelijke wedstrijden en dat men aan schotvaardigheid in Amsterdam te kort schiet is een feit. Maar er valt ook nog heel veel te waardeeren en we zijn er zeker van dat het talrijke publiek, dat we onder normale omstandigheden van middag in het prachtige Ajax-stadion verwachten, dik op zijn kosten komen zal! J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1941 | | pagina 1