Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - E.D. O. No. 4 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 16 November 1941. In het Ajax'stadion twee „Schlager V'i 23 November: Amsterdam Rotterdam tevoren: afd. Amsterdam - afd. Haarlem. 30 NovemberAjax - D. W. S. Na de teleurstellende nederlaag tegen V.U.C. volgde een overwinning met 21 op Stormvogels, waarna j.l. Zondag in Rotterdam tegen Xerxes met 11 gelijk gespeeld is. Het onbevredigende spel tegen V.U.C. heett de elftal-commissie genoopt opnieuw te trachten tot een betere samenstel ling van het elftal te geraken. Tegen Stormvogels werd een proef genomen met Van Veen als spil en Van Stoffelen als mid-voor en werd ook Pelser een trial gegeven. Tegen Xerxes moest Leemhuis, die Amsterdam met terwoon verlaten heeft, vervangen worden en werd Schubert weer op zijn oude plaats als links-midden geprobeerd. Van Stoffelen kwam nu als rechts-midden uit en in den aanval speelde Drager weer recht-buiten en Fischer mid-voor. Met van Wijngaarden als links-buiten en Broekman en Pelser zonen van groote vaders uit Ajax' glorie-tijdperk van een kwart eeuw geleden! had men al weer een nieuwen aanval, die.... ook allesbehalve productief bleek te zijn, zoodat geconstateerd moet wor den dat de juiste samenstelling van het elftal nog steeds niet vast staat. Men kan er echter van verzekerd zijn, dat de alleszins competente elf tal-commissie, in samenwerking met den oefenmeester Wim Volkers, ver der grondig studeeren zal. Een eervolle plaats is voor Ajax in dit seizoen stellig wel weg gelegd en nóg belangrijker is de ploeg zóó te vormen, dat met het volste vertrouwen de toekomst tegemoet gegaan kan worden. De wedstrijd van heden is van bijzonder karakter. Het betreft het Am- sterdamsch debuut in de eerste klasse van E.D.O., een club waarmede Ajax in een tijd, toen Ajax aan de spits stond en E.D.O. een bescheiden rol in de tweede klasse vervulde, bijzonder vriendschappelijke relaties onderhield. Die relaties zijn niet verwaarloosd in den loop der jaren en we mogen aannemen dat nu de rood-zwarte Haarlemmers in de eerste klasse aangeland zijn, de wedstrijden met Ajax een prettig en vriend schappelijk beloop zullen nemen. Aan de ernst van den strijd zal dit stellig geen afbreuk doen, daarvoor zijn de punten voor de tegenstanders van heden van te groote waarde. Ajax wil door een overwinning het contact met het leidend peloton niet verliezen en E.D.O. heeft de punten zéér noodig om het gevaar van op de laatste plaats te eindigen af te wenden. D.O.S. heeft maar twee punten minder dan E.D.O. en is zeer wel in staat dien achterstand in te loopen. Alle factoren zijn er dus weer voor een spannenden en goeden wedstrijd, waarin naar we vertrouwen Ajax zich van haar beste zijde zal doen kennen. J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1941 | | pagina 1