Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Stormvogels. No. 3 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 2 November 1941. De wedstrijd tegen V.U.C. is voor de aanhangers van Ajax op een teleur stelling uitgeloopen. We weten nu eenmaal allen wel, dat deze niemand bespaard blijven en 't feit, dat verloren wordt is op zich zelf zoo ern stig niet, vooral niet als de nederlaag zoo verdiend was als Zondag tegen V.U.C. Anders is het echter met het vertoonde spel. V.U.C. was bijzonder op dreef. Vermoedelijk was dit „een uitsmijter" van de zwart-witte Hage naars, want anders zouden zij regelrecht op het kampioenschap afsteve nen en ook A.D.O. en Feyenoord kloppen. Trouwens, A.D.O. hebben ze al geklopt! Maar we bedoelen speciaal het spel van Ajax en dan valt niet te ontkennen, dat Ajax veel slechter op dreef was dan in de laatste weken het geval geweest was. Speelde Ajax tegen Feyenoord en D.O.S. boven haar kracht, of bleef ze er j.l. Zondag vrij ver beneden? Wij meenen dat het laatste het geval is, dus dat Ajax gedecideerd beter kan dan zij j.l. Zondag getoond heeft. Wèl moeten wij concludeeren, dat een ploeg, die in 6 wedstrijden 6 verliespunten boekt en daarbij zóó'n nederlaag leed als j.l. Zondag, als kampioens-candidaat uitgeschakeld is. Wat niet weg neemt, dat we overtuigd zijn, dat Ajax hier in de resteerende wedstrijden nog veel goeds en aantrekkelijks bieden zal. Want ook al gaat het niet om het kampioenschap en evenmin om het gevaar van de laatste plaats af te wenden, dan tóch kan een wedstrijd ten volle bevredigen. Ajax strekt het tot* eer dat zij vrijwel onder alle omstandigheden aantrekkelijk spel biedt. En de tegenstanders dragen daar in deze afdeeling zeker in gelijke mate toe bij. Merkwaardig is, dat de wedstrijd van heden tegen Stormvogels vele punten van overeenstemming heeft met die van de vorige week tegen V.U.C. Ajax en V.U.C. stonden gelijk, de inzet was een plaats bij de topgroep, want alleen de winnaar bleef voor de eereplaats in aanmer king komen. Thans is de inzet van iets minder kaliber, maar niettemin belangrijk. Stormvogels en Ajax staan precies gelijk aan den kop van de staartgroep. De winnaar zal elk gevaar voor een betrokken worden in den strijd tegen de roode lantaarn voorloopig afwenden, de verliezer komt ongetwijfeld in een moeilijke positie. Voor de clubs zelf is de inzet van den strijd dus stellig zoo belangrijk als de vorige week voor Ajax en V.U.C., hetgeen een felle en boeiende kamp waarborgt. Moge het een even faire en prettige strijd worden als die tegen Feyenoord en V.U.C. waren! j jj.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1941 | | pagina 1