Officieel Programma Ajax - Stormvogels AJAX-STADION Ajax-V.U.C. No. 2 Prijs 5 cent Onder redactie van I. HOVEN. Zondag 26 October 1941. J. H. Aanstaanden Zondag: De laatste beurten van Ajax zijn best geweest. Het puntje dat Ajax in Den Haag tegen A.D.O. ontging, heeft Fortuna den Ajaxieden in den wedstrijd tegen Feyenoord terug gegeven en mede door de stevige over winning te Utrecht op D.O.S. hebben Piet van Reenen en zijn mannen de bovenste helft van de afdeeling al weer bereikt. Dezelfde Piet, van wie in een der Amsterdamsche dagbladen geschreVen werd, dat hij lang zamerhand een echte veteraan was (in 't zelfde blad achtte men zoowel Ajax als Feyenoord niet onverdienstelijke derde klassersü) wist in Utrecht weer eens een hat trick te verrichten, en ieder, die het goed meent met Ajax, hoopt dat hij op den thans ingeslagen weg zal voort gaan. Het is merkwaardig hoe goed ook V.U.C. zich van een minder gunstig begin hersteld heeft. Deze Hagenaars zijn altijd onberekenbaar geweest. Ze klopten A.D.O., verloren toen tweemaal en toen volgden weer twee overwinningen, zoodat V.U.C. thans evenals Ajax 6 punten bijeen gegaard heeft. Met slechts 2 punten achterstand op de leiders, behooren zoowel Ajax als V.U.C. tot de „runners-up." Wij ontkennen geenszins dat A.D.O. een ferme ploeg heeft, die als de favoriet gelden moet. Maar er zijn kapers op de kust, er zijn meer ploegen, die er alles op zullen zetten het hoogste te bereiken en tot die ploegen behooren de tegenstanders van heden middag: V.U.C. en Ajax. Het is duidelijk dat wie slechts twee punten achter staat in 5 wedstrij den, een mooie kans behoudt, doch wie na 6 wedstrijden 4 punten achter is en 6 verliespunten op zijn competitie-conto heeft, voorloopig althans voor de eereplaats niet meer mee telt. Resumeerend staat er van middag voor Ajax en V.U.C. veel op het spel. De winnaar geldt voorloopig als kampioenschapscandidaat, de ver liezer is voorloopig althans naar de middelmoot afgezakt. En beide clubs willen omhoog en zullen er stellig alles op zetten om daarin te slagen. V.U.C. heeft tegen Ajax slechte en zeer goede wedstrijden ge speeld. Laat het vandaag een zeer goede zijn, doch laat Ajax dan nóg beter voor den dag komen en een verdiende overwinning behalen!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1941 | | pagina 1