Officieel Programma AIAX-STADION Ajax - Feyenoord. Onder Redactie van J. HOVEN. Zondag 12 October 1941. Wij, en het Amsterdamsche publiek mèt ons, zullen ons ook wat het programma betreft zéér moeten beperken. De voorgeschreven papierbe zuiniging heeft voorloopig ook een einde gemaakt aan het Ajax-Nieuws met zijn zeer uitgebreiden en gevarieerden inhoud. Tijdelijk zal het Amsterdamsche voetbalpubliek genoegen moeten nemen met deze bescheiden uitgave. De plicht tot beperking treft ons aan stonds al zeer onaangenaam, omdat de wedstrijd AjaxFeyenoord er een is, waar heel veel over te zeggen valt om zijn historische beteekenis, zij het dan niet stammend uit het grijs verleden van R.A.P., H.V.V. en H.F.C., doch uit de lange periode na den vorigen wereldoorlog tot voor korten tijd, toen Ajax en Feyenoord tesamen op de kampioenschappen geabon neerd schenen en deze groote, moderne clubs de ouderen overvleugelden en een lange reeks van jaren om beurten en tesamen, èn door fraaier èn door sterker spel, aan de spits van het Nederlandsche voetbal stonden. Dat deze boog niet altijd gespannen kón blijven, wist ieder vooruit, doch niettemin mogen èn Ajax èn Feyenoord zich ook thans nog in een grooten bloei verheugen en nemen zij nog een eereplaats in, al is dan thans met verschillende andere clubs een gelijkheid van kracht ontstaan, waardoor de hegemonie gebroken is. Echter is bij den aard van het spel van beide ploegen in de naaste toekomst wèl weer iets bijzonders te verwachten in elk geval valt met de mogelijkheid rekening te houden van een her nieuwde triumf van de techniek. Overigens zij geconstateerd en het verleent bijzonderen glans aan den wedstrijd van heden dat sedert Zondag Feyenoord weer aan de spits staat en daardoor alleen reeds als kampioenscandidaat gelden kan. Verbazen doet dit eigenlijk geenszins. Veel eerder verbaasde de zeer bescheiden rol die Feyenoord tot voor korten tijd speelde, want een ploeg met internationals, resp. oud-internationals, als Paauwe, Van der Heide, Kuppen, Vrauwdeunt en De Vroet en verder excelleerende krachten als Van der Lely, Sinke en Linssen móét toch nog tot een bijzondere pres tatie in staat zijn, temeer daar de overige jongeren, die dit genoemde achttal aanvullen, namelijk Vlietstra, Benz en Burg, uit het echte Feye- noord-hout gesneden zijn. Vooral de nieuwe mid-voor Burg, die j.l. Zon dag tegen V.U.C. vier doelpunten voor zijn rekening nam, wordt als een bijzonder gelukkige ontdekking beschouwd. Al met al zijn bij Feyenoord in eens de moed en 't zelfvertrouwen teruggekeerd en zeker is dat Ajax onder geen moeilijker omstandigheden dan die welke zich thans voor doen, tegenover den ouden, grooten rivaal geplaatst kon worden. Ajax is minder fortuinlijk begonnen, waarbij we vooral den nadruk op dit „minder fortuinlijk" leggen. Zeker, er haperde 't een en ander aan het aanvalsspel en zoowel tegen D.W.S. als tegen D.F.C. ware een overwin ning niet verdiend geweest, al leidde het missen van ettelijke „geheide" kansen voornamelijk tot deze gelijke spelen. Tegen A.D.O. was het ech ter een ander geval. Hier heeft het Ajax bepaald tegen gezeten en hier zou een overwinning van Ajax een juistere belooning geweest zijn voor het door beide ploegen vertoonde spel, dan een zege der Hagenaars. Zoo heeft dan Feyenoord al 5 en Ajax maar 2 punten, doch de taak die Feyenoord te vervullen had was gemakkelijker dan die Ajax verrichten moest en de mogelijkheden zijn in deze sterk bezette afdeeling nog vele. Zou Ajax vandaag kunnen winnen? Dat is dus de vraag die de duizen den bezoekers, die we heden verwachten, zich stellen en velen zullen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1941 | | pagina 1