richting betaald voetbal' Spontaan en uitbundig vierden de Ajacieden feest na het winnen van de eerste hoofdprijs in dit seizoen. Middelpunt én aanleiding was de glanzend gepoetste KNVB Beker die voor de 20e keer in Ajax' prijzenkast kan worden bijgezet. maar het waren toen extra trainingen. Nu willen we de spelers nóg meer een wedstrijdprikkel meegeven, want die missen we echt. We spelen de wedstrijden nu bijvoorbeeld in wedstrijdtenues. En met een scheidsrechter en assistent-scheidsrechters. Ook de leiders zijn erbij. We proberen er zo een echte wedstrijd van te maken. Daarbij is er een onderlinge interne competitie, waarin spelers over een langere periode punten kunnen halen. We doen er alles aan om het competitieve erin te houden.' In welke mate belemmeren de beperkingen de ontwikkeling van spelers? 'Je maakt minder uren. Dan zou je zeggen dat je niet hetzelfde rende ment kunt halen als uit een fulltime programma. We verzamelen via de Science-afdeling veel data. Als je vanuit die data ziet hoe de ontwikke ling van spelers zich op fysiek vlak voortzet. Dat gaat heel goed. De intensiteit blijft hoog en er wordt veel arbeid verricht. De waardes van de onderlinge wedstrijden zijn hoger dan in de competitie. Alle maal belangrijk om straks de stap naar Jong Ajax te kunnen maken.' 'Een groot gedeelte van de Onder 18 moet volgend seizoen naar Jong Ajax, of moet gaan aanpikken bij dat niveau. Om de jongens te laten wennen aan de intensiteit bij Jong Ajax kunnen we hopelijk binnenkort weer dagelijks twee trainingen of trainingsmomenten aanbieden. De spelers in de bovenbouw hebben nu lang één keer per dag getraind. Ze zijn die belasting van twee trainingen straks niet meer gewend. Maar dat wordt volgend seizoen wel van ze gevraagd. Je moet wennen aan zo'n ritme en belasting. Dat mogen we niet over het hoofd zien bij de laatste stap naar het betaalde voetbal. Als we weer kunnen douchen en in een kleedkamer mogen zijn, dan kunnen we ook weer twee keer trainen. Ik hoop dat dat in april, mei of juni weer mogelijk is.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 9