Eenden, koekoek en kater Het wedstrijdbezoek Het lukte Ajax Vrouwen niet de eindstrijd van het nationale bekertoernooi te bereiken. Op de Eindhovense Herdgang ontbrak het Ajax aan scorend vermogen om de vroeg (en ongelukkig) opgelopen achterstand goed te maken. Het is zondagmorgen 18 april. De dag van de bekerfinale tegen Vitesse. Tijd voor nieuwe glorie, tijd voor vers zilverwerk dat in de prijzenkast mag schitteren. Maar zover is het nog lang niet wanneer, het is tien uur 's och tends, Wendy Nagel mij thuis komt ophalen. Wendy is lid van de bestuursraad van Ajax en heeft mij verrast met een uitno diging samen de halve finale van het KNVB Bekertoernooi voor vrouwen te bezoeken. In Eindho ven speelt Ajax tegen PSV en zo'n buitenkansje op een heus wedstrijdbezoek laat ik mij niet ontnemen. Hoe mooi is het om na lange tijd van onthouding weer een echte wedstrijd te gaan zien! Wendy ziet er keurig uit: Ajax-kostuum en even voel ik de reflexneiging om mijn oude kostuum met Ajax-logo uit de kast te pakken en het stof er af te borstelen. Ik lach de gedachte weg en stap in. Lands wegen zijn op een zon dagochtend vrij van drukte dus liggen we mooi op schema, maar toch worden we, tussen 's-Hertogenbosch en Eindhoven, eerst naar de binnenste rijbaan gestuurd en daarna tot volledige stilstand gemaand. Een ongeval, een krater in de weg? Nee, een officiële wegenman geeft ruim baan aan een voltallige eenden familie die vanaf de middenberm oversteekt. Vader, moeder en een achttal mini-eendjes nemen de tijd voor hun defilé en zorgen voor een file. Na vijf minuten koersen we door naar de Herd- gang waar de beide teams al aan hun warming-up zijn begonnen. Alle regels van sanitaire veiligheid in acht nemend treden we binnen en nemen de ons toege wezen plaatsen in. Leuk, een wedstrijd, eentje met gewicht want het doel is de finale. PSV is een behoorlijke tegenstander die je met respect benadert, maar geen onoverkomelijk obstakel. Wij zijn Ajax, toch?! Ik voel de kriebels die bij een live te bele ven wedstrijd hoort. Is het mijn partijdigheid die mij de sensatie geeft dat Ajax echt iets beter is dan PSV? Stefanie van der Gragt sluit de poort af, Victoria Pelova, dribbelt, Chasity Grant holt en holt en in de open plek in het bos, die de Herdgang eigenlijk is, galmen de staccato orders van Sherida Spitse. Het fijne combinatiespel ontbreekt maar er zit energie in het spel en ik betrap mij erop dat ik een beetje binnensmonds commen taar en aanwijzingen geef. Ik leef mee en ben werkelijk aangesla gen wanneer Ajax balverlies lijdt, PSV over links doorkomt en van daar een ongevaarlijke voorzet richting het doel van Lize Kop zwerft. Lize maakt een verkeerde inschatting en de bal zeilt zomaar de verste bovenhoek binnen! Een koekoeksgoal, onbedoeld vindt de bal een nest dat eigenlijk niet voor hem bestemd was. Nou ja, er zijn nog tachtig minuten te spe len, de bluts kan uitgedeukt wor den. Maar bij rust is het nog steeds 1-0 voor PSV De mogelijkheden die er in de tweede helft wel komen worden door haast en dus onzuiverheid gedegradeerd, in plaats van gepro moveerd tot echte kansen. 'Kom op, Vanity (Lewerissa)!, pak aan, Kay-Lee (De Sanders)!, vooruit Nikita (Tromp)!,' hoor ik mijzelf roepen. Niet te hard, ik ben hier als uitgenodigd Ajacied, beheer sing en wat stijl wordt gevraagd. Ook een vorm van opportu nistisch voetbal levert niets op en aan het slot van de partij zien Wendy en ik juichende PSV' ers die het bereiken van de finale vieren en strakke snoetjes bij de Ajacieden die beseffen dat er een kans op het winnen van een trofee voorbij is. Op de terugweg is het een tijdje stil, de kater is behoorlijk aanwezig. Maar dan besef ik, dankbaar, wat een geluk ik had om een echte wedstrijd te bezoeken, erbij te zijn. Dat voelde heel goed. Bovendien is zodadelijk de finale in De Kuip, televisie gebonden weliswaar, maar dié gaan we winnen! David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 7