Liza van der Most: Mijn ambitie is volledig fit worden Ajax Vrouwen De eerste prijs van het seizoen is binnen! Op zondag 4 april veroverde Ajax Vrouwen de Eredivisie Cup door FC Twente Vrouwen met 3-2 te verslaan. Marjolijn van den Bighelaar (2) en Nikita Tromp waren de doelpuntenmakers. Debuut op 24 augustus 2012 tegen Heerenveen Blessure 'Bij de wedstrijd tegen ADO Den Haag op 14 februari 2020 scheurde ik een kruisband. Tij dens de revalidatieperiode had ik veel contact met fysiotherapeut Eva Blewanus en kreeg ik steun van mijn teamgenoten. Na tien maanden revalideren, maakte ik mijn rentree tegen SC Heeren veen, maar mijn knie raakte geïrriteerd. Helaas heb ik een kleine terugslag. Als straks de cruciale play-offs komen, hoop ik te kunnen spelen. In de her stelfase ben ik op de weg terug. Mijn ambitie is nu volledig fit worden, want als voetballer wil je één ding, en dat is spelen.' Dilemma's Ajax of Oranje 'Ajax! Het Nederlands elftal is het allerhoogste niveau en daar heb je je hele leven al naar toe- Binnen- of buitenland? 'Binnenland. Het buitenland kan mooi zijn. Soms lijkt het gras groener in het buitenland. Familie en vrienden zijn belangrijk voor me.' Voetbal of maatschappelijke carrière? 'Nu voetbal. De maatschappelijke carrière komt misschien later. Ik kan altijd de overstap nog maken.' Verdedigen of aanvallen? 'Aanvallen! Ik ben verdediger, maar ook bij Ajax spelen we met opkomende backs. Het gaat om doelpunten maken!' Eredivisie Cup of beker? 'De beker, die heeft meer allure. De Eredivisie Cup is nieuw, maar de beker is na het landskampi oenschap het hoogst haalbare.' Danny Schenkel of Erik ten Hag? 'Danny Schenkel. We zijn op de goede weg met de trainer die we nu hebben!' Mannenliefde of vrouwenliefde? 'Ik heb sinds 4,5 jaar een vriend, woon samen en we zijn gelukkig.' Pindakaas of rijst met bonen, vlees en gefrituurde banaan? typisch Colombiaans) 'Absoluut rijst met vlees of vis en gefrituurde banaan.' De Toekomst of de Johan Cruijff ArenA? 'Op de Toekomst spelen we al, in de Johan Cruijff Arena niet. Het zou mooi zijn als de Ajax Vrou wen in de ArenA kunnen spelen!' Amsterdam of Bogota? 'In Amsterdam ben ik op dit moment erg gelukkig.' Cola of witte wijn? 'Ik houd van witte wijn maar als topsporter drink ik met mate.' Winter of zomer? 'Ik houd van de zomer. Koude handen en tenen vind ik vreselijk, maar een té warme zomer is ook niet fijn.' Tamara Schellekens In het Ajax Clubnieuws leggen we Liza van der Most (27) een aantal dilemma's voor. Liza is met haar 170 voor Ajax gespeelde wedstrijden Mrs Ajax Vrouwen. Als haar mooiste wedstrijd ziet zij de eerste wedstrijd van Ajax Vrouwen tegen Hee renveen, op 24 augustus 2012. Messi is haar favo riete speler door zijn gedrevenheid en gedribbel. Ook Lucy Bronze als opko mende rechtsback vindt Liza een leuke speelster om naar te kijken. gewerkt. Ik ga voor Ajax, oud en vertrouwd en acht seizoenen lang.' Landskam pioen of Champions League? 'Deelnemen aan de Champions League. Landskampioen zijn we al vaker geworden.' 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 6