Verbinden door nieuwe, digitale vormen van communicatie Verenigingsnieuws Website vereniging Begin van verandering TOELICHTING OP WIJZIGING VAN DE STATUTEN Op 19 april j.l. vond de Algemene Leden Vergadering plaats. Door de versoepelingen kon dat op zogenaamd hybride wijze: een aantal leden was fysiek aanwezig, anderen volgden de bijeenkomst op de digitale manier. AJAX tc.t the future DE AGENDA Inmiddels zijn we al ruim meer dan een jaar doende met dit nare Coronavirus. Vorig jaar zomer was er sprake van een periode van versoepeling, maar dat heb ben we moeten bekopen met de tweede golf aan besmettingen. Juist tijdens die versoepeling hebben we als bestuursraad nog een Algemene Leden Vergade ring (ALV) weten te beleg gen. Op hybride wijze zoals dat zo mooi heet. Hetgeen impliceert dat een aantal leden fysiek aanwezig was op de vergadering en iedereen anders kon inloggen om de vergadering digitaal bij te wonen. Sindsdien zijn we voor onze communicatie geheel en al afhan kelijk van het internet en haar mogelijkheden. Dit gegeven heeft de voornemens van de bestuurs raad om meer gebruik te maken van deze vormen versneld. Ajax Vereniging Update Om de week op vrijdag komt de 'Update' via mail uit met relevant en actueel nieuws. Inmiddels is de 'Update' in een mooi, meer professioneel jasje gestoken en niet meer weg te denken. Ajax Vereniging TV Kort nadat de pandemie uitbrak, zonden we via 'YouTube' een opgenomen videoboodschap uit van onze voorzitter Frank Eijken. En begin dit jaar was er de digi tale nieuwjaarswens van Edwin van der Sar en Frank Eijken. In feite waren dit vingeroefenin gen voor waar we nu staan, namelijk het ontstaan van een nieuw fenomeen: Ajax Vereniging TV. De techniek maakt het mogelijk om met groepen van maximaal duizend personen interactief te communiceren. Als vereniging maken we hiervan dankbaar gebruik getuige de digi tale viering van de verjaardag. Tevens biedt het ons de kans om de jaarlijkse Algemene Ledenver gadering op deze wijze te hou den. Facebook Zonder er al teveel ruchtbaar heid aan te geven, zijn we gestart met een besloten Facebook groep voor alle leden. Mocht je ook op Facebook zitten, dan kun je je als lid van de vereniging aanmelden lid te worden. De beheerders van de pagina zorgen ervoor dat je wordt toegelaten. Dit medium biedt ons de kans om actuele informatie uit te wisselen, bijvoorbeeld over het wedstrijdprogramma in weeken den, afgelastingen en wedstrijd verslagen. De mogelijkheden zijn schier eindeloos en daar kun je zelf ook aan bijdragen. Deze zal eerdaags onderhanden worden genomen en gerevitali seerd. Dat is hard nodig, want zoals het nu is, stelt het te weinig voor. Eenmaal aangepast zal de verenigingswebsite fungeren als de ruggengraat van alle vormen van digitale communicatie die we als vereniging willen plegen om de onderlinge verbondenheid te optimaliseren. Met al deze nieuwe vormen om onderling te communiceren, stap pen we als vereniging nadrukke lijk het digitale tijdperk binnen. Misschien aan de late kant, maar beter laat dan nooit. Daarbij is het goed te weten dat we in de nabije toekomst nog andere digi tale vormen van communicatie zullen toevoegen aan het palet zodat we 24/7 optimaal snel en flexibel onderling verenigingsin formatie kunnen uitwisselen. Niettemin: het liefst fysiek contact Laten we hopen dat er snel een einde mag komen aan de pande- mie en dus aan alle maatregelen en we ons weer vrij kunnen bewegen, om elkaar weer langs de lijn bij wedstrijden op de Toe komst te treffen, in de kantine of rondom wedstrijden van Ajax I in de Johan Cruijff ArenA. Zodat we weer ouderwets met elkaar kunnen praten over alles wat in onze geweldig mooie vereniging gebeurt. Jan Buskermolen I5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 15