'Ik weet dat Ajax een warme club is' Jip Bartels terug op het oude nest bij de Zaterdag I Na mooie jeugdjaren bij Ajax trok Jip Bartels de wijde wereld, tot en met Australië, in. Nu is Jip teruggekeerd om Ajax Zaterdag 1 van zijn opgedane ervaringen te laten profiteren én van kwaliteitsinjecties te voorzien. een jaar revalideren. Toen ik daar van hersteld was, scheurde ik op mijn achttiende mijn linkerkruis band nog een keer af. Daar ben ik ook weer van teruggekomen, alleen liep mijn contract nog maar een paar maanden door. Ik heb nog wel een wedstrijd of vijf in Jong Ajax gespeeld. Ik had ech ter geen zin om daar als vierde of vijfde spits te fungeren. Daarom ben ik naar Jong FC Utrecht gegaan. Daar ging het in de voor bereiding heel goed, maar toen scheurde ik mijn rechterkruis- band af. Dat betekende einde profcarrière op mijn twintigste. Toen ben ik bij TEC in de Tweede Divisie gaan voetballen en ben gaan studeren.' Australië Het avontuur trok Jip en hij ver trok na zijn Master Business Administration naar Australië: 'Mijn leven in Amsterdam was fantastisch. Mijn vrienden en familie had ik allemaal om mij heen. Juist hierom wilde ik uit mijn comfortzone. Ik wilde mij zelf uitdagen als voetballer, maar ook als mens. Uiteindelijk heb ik drieënhalf jaar in Australië gevoetbald, gewerkt en geleefd. Ik heb daar een fantastische tijd gehad.' Jip speelde daar voor Avondale FC, Preston Lions FC en Pascoe Vale SC. Niet alleen op sportief vlak waren de jaren in Australië suc cesvol. Ook zakelijk ging het Jip daar voor de wind: 'Samen met twee collega's ben ik een bedrijfje (Montessori Sports, red.) gestart dat zich richt op meer sport en bewegen voor kinderen in het basisonderwijs.Voor mij is de gouden driehoek kinderen, onderwijs en sport. Daar geloof ik heilig in. Daarin valt nog een wereld in te winnen. Ik ben hier ook mee vanuit Nederland actief. Onze missie is om meer kinde ren te laten bewegen. Sport is er niet alleen voor het beste jon getje van de klas, maar bewegen is leuk voor iedereen. Kinderen leren zichzelf beter kennen door sport. Hierin kijken we ook naar de rol van de volwassene. Binnen het onderwijs en de sport weten maar weinig mensen over de ontwikkelfases van een kind. Velen bedoelen het goed, maar weten te weinig over de ontwik keling van het kinderbrein. Daar willen wij wat in betekenen.' Terugkeer Na drieënhalf jaar keerde Jip terug naar Nederland en kwam weer bij Ajax terecht. 'Op je 28e moeten de beste jaren als voet baller nog komen. Ajax belde mij of ik bij de Zaterdag I wilde komen voetballen. Nou, heel graag; voetballen in een ver trouwde omgeving met oude ploeggenoten. Bovendien voelt het Ajax-verhaal voor mij nog onaf.Vanaf komend seizoen voet bal ik bij de club. Het geeft een veilig en vertrouwd gevoel om weer terug te zijn. Ik weet uit ervaring dat Ajax een warme club is. Ik wil presteren en ik hou wel van een babbeltje. Dat past wel goed bij Ajax. Ik heb er zin in om komende jaar in de Derde Divisie te gaan knallen en ik hoop op de titel met de Zater dag I.' Yuri van Eijden Door de coronacrisis zijn er geen verhalen over voetbalwed strijden, trainingen en ander voetbalnieuws te brengen over de Ajax Zaterdagamateurs. Daarom brengt Ajax Clubnieuws mensen met een bijzonder verhaal in beeld die betrokken zijn bij de Zaterdagamateurs. Dit keer is dat voormalig jeugdspeler en vanaf volgend seizoen speler van de Zaterdag 1, Jip Bartels. Een aantal jaar was hij actief als voetballer in Australië en is nu weer terug op het oude nest. Zoals gezegd was Jip eerder al actief in de jeugdopleiding van Ajax: 'Dat was een hele mooie periode, eigenlijk de mooiste tijd uit mijn voetbalcarrière. Dat is toch de droom van iedere jon gen. Tot mijn veertiende speelde ik in de opleiding bij FC Utrecht. Ik kon toen naar Ajax, Feyenoord en PSV. De keuze was snel gemaakt. Ik was supertrots. Het gevoel dat ik had bij mijn eerste wedstrijd van Ajax zal ik nooit vergeten. Ik zag mijn shirtje lig gen en ik kreeg gelijk kippenvel. Ik had echt zoiets van die is van mij. Het ging eigenlijk heel goed. Zowel met het team als individu eel won ik prijzen. Op mijn zestiende tekende ik een contract. Van mijn lichting zijn er ongeveer 8 a 9 spelers in het eerste gedebuteerd. Dat zijn bekenden als Davy Klaassen, Joel Veltman, Quincy Promes, Dico Koppers, Mitchell Dijks, Lesley de Sa, Stefano Denswil en Fabian Sporkslede.Voor mij zag het er ook heel rooskleurig uit. Ik draaide goed bij Ajax en zat ook bij de vertegenwoordigende elf tallen van Nederland. Helaas scheurde ik op mijn zeventiende mijn linkerkruisband af. Dat werd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 14