Ajax Foundation ontwikkelt programma's door Ajax Foundation 13 Henk Schulz en zijn maatje Martin Vincken hebben een nummer opgenomen waarvan de opbrengsten naar de Ajax Foundation en Only Friends gaan. Het nummer met de titel WZAWZDB is goud en hopelijk gaat er heel veel geld naar de beide goede doelen. AJAX Foundation pen voor het doorontwikkelen van de programma's. Zo is er een zesweeks digitaal lesprogramma klaar dat dient als aanvulling op de Fair Play work shop. En staat S'Cool in de start blokken. S'Cool is een scholen competitie waar jongeren aan de hand van de Ajax kernwaarden hun eigen school kernwaarden gaan samen stellen en een idee mogen pit- chen om dit op hun school te activeren. Daarnaast zijn we druk bezig met de ontwikkeling van programma's op de sportclub en in de wijk. Gelukkig gingen de basisscholen in maart weer open, waardoor de Ajax Life Skills Clinics de stad weer introkken. Op de scholen gaven zij de kinderen een aantal mooie levenslessen. Onder andere kwamen de onderwerpen geld, social media, omgangsvor men en gezond eten aan bod. Monique Janse Ook voor de Ajax Foundation was het improviseren gebla zen het afgelopen jaar. Van wege de Coronamaatregelen gingen scholen dicht en waren er maanden dat de projecten niet of nauwelijks door konden gaan. Maar met het heropenen van de basis scholen en de middelbare scholen kwamen ook de pro fessionals van de Ajax Foun dation weer fysiek in actie. Ondanks de crisis kon de Ajax Foundation toch meer dan 6000 kinderen op de basisschool ver blijden met een Life Skills Clinics dag. De jongeren op het voortgezet onder wijs hadden iets minder geluk. Een bezoek aan de ArenA gekoppeld aan de Fair Play workshop was door alle richtlij nen helaas echt niet mogelijk. Een bezoek aan Only Friends of het Emma Kinderzie kenhuis met alle spelers? Ook geen optie. Dat betekent niet dat de Ajax Foundation achterover ging leunen en ging wachten tot er wel weer iets mogelijk was. De bizarre periode werd aangegre-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 13