Heerlijk verjaardagscadeau Nostalgie .ImStEtrtaro Bob Friedlander, bezongen in het gedicht van onze Huisdichter Cornelis, was als fotograaf decennialang een vrolijk en vertrouwd gezicht bij de wedstrijden van Ajax.Van hem zijn de foto's op deze pagina. april weer toegang te verschaffen aan publiek in de Johan Cruijff ArenA. Het benutten van de vol ledige capaciteit was weliswaar uit den boze, maar de bijna tien duizend supporters die Ajax - AZ in het echt mochten meemaken, zorgden voor een heerlijk ouder wets stadiongevoel. Op de tribu nes kwamen vrienden en kennis sen elkaar weer tegen, sloegen elkaar verantwoord op de schou ders, haalden herinneringen op, spraken over de in het verschiet liggende glorie van hun geliefde club. Dat allemaal in hun geliefde omgeving waar de wisselwerking tussen supporters en de spelers in grote mate bijdroeg aan de sfeer in het stadion, dat van lege huls weer een beetje tempel werd. Dat op weg naar de 35e landstitel Ajax rivaal AZ overtui gend opzij zette, vergrootte het volop beleefde genot natuurlijk, maar het grootste 'uitgestelde verjaardagscadeau' was toch dat het kón: na lange tijd samen naar voetbal. David Endt Traditioneel is er aan het begrip 'verjaardag' het begrip 'cadeau' verbonden. Er is iets te vieren en meestal is het de jarige die naast gelukwensen ook een presentje krijgt, in andere gevallen is het zo dat de jarige voor de cadeaus zorgt. De I2le verjaardag van ons teer beminde Ajax is op I8 maart niet geheel geruisloos, maar toch ook niet met de normale paukenslag en het gewoonlijke getrompetter voorbij gegaan. De omstandig heden stonden de uitbundige viering in de weg, maar een collectief cadeau zat er wel aan te komen. Overheid en KNVB schiepen gezamenlijk ruimte om, eindelijk, in het weekend van 25 Het was de tijd van koetjesrepen Alles zat nog aan een stekker Flinterdunne nep cacao Maar wat vonden we ze lekker Bob Friedlander de fotograaf Van uit het hart geschoten beelden Die als hij trein en doka haalde Maandagkranten met ons deelden Van wat we op 't veld verwachtten Waren twijfels part noch deel We wisten dat we gingen winnen De vraag alleen was met hoeveel Het slotakkoord Gelderse worsten G. was al naar het hek gesjeesd Hij gaf ze ons geklemd in 'n kadetje De hele zondag één groot feest Huisdichter Cornelis, 4 april 2021

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 12