Teammanager Jong Ajax Herman Pinkster 'Aantal jonge jongens maakt grote stappen' lijk het sociale aspect rondom de thuiswedstrijden. En dat is wel een gemis volgens Herman: 'De bestuurskamer mag niet open zijn tijdens de wedstrijden. Er is wel een ontvangst van de tegenpartij, maar dat wordt door één bestuursvertegen- woordiger gedaan en dat vindt vooraf plaats en in de rust. Na afloop van de wedstrijd is de bestuurskamer en het restau rant van de Toekomst gesloten. Hierdoor kunnen leden van de vereniging en bezoekers van de wedstrijd niet meer naar een ruimte om na te praten over de wedstrijd. Voor alle betrokken Ajacieden zijn de bestuurskamer en het restaurant van de Toe- Sociaal aspect 12 Volgens de norm van 'scorebordjournalistiek' zit het Jong Ajax niet mee in de Keuken Kampioen Divisie. Op het gebied van de persoonlijke ontwikkeling is het KKD-platform echter onveranderd van grote waarde. Jong Ajax maakt een wisselvallig seizoen door. Tegen clubs uit de top van de ranglijst wordt goed gepresteerd, maar tegen clubs die zich ingraven, is het voor de mannen van trainer Mitchell van der Gaag moeilijk voetballen. Die wisselvalligheid hoort bij jonge voetballers, maar de coronapan- demie zal ook zeker effect heb ben op het team. Met teammana ger Herman Pinkster bespreken we wat de impact van corona is op de groep. 'Samen met het eerste elftal en de Ajax Vrouwen trainen we in een "bubbel" op de Toekomst. We doen aan preventief testen, waarmee we willen voorkomen dat we met positieve uitslagen worden geconfronteerd. We zijn ook verspreid over vier kleed kamers. Eerst was dat er één. We drukken spelers en staf op het hart om voorzichtig te zijn. Mocht er wel een speler besmet zijn, dan anticiperen we erop door de speler zo snel mogelijk van de groep te isoleren en te monitoren met als doel hem zo snel mogelijk weer terug te krijgen.' 'Mentaal doet het zeker wat met een speler. Je mist toch een aantal trainingen en wedstrijden, heel vervelend. De jongens in het team zijn er wel mee bezig. Er treedt vanuit het team een corrigerend effect op. Ik moet ook mijn complimenten maken aan de technische staf, Mitchell van der Gaag, René Stam en Dave Vos. Zij blijven erop hame ren dat iedereen zich aan de regels houdt.' De coronacrisis heeft ook op een ander vlak zijn effect, name- komst essentieel voor ons vereni gingsleven.' Of corona ook een direct gevolg heeft op de sportieve prestaties is volgens Herman moeilijk te zeggen: 'Je mist soms spelers daardoor, maar het komt toch ook door hun jonge leeftijd. Een aantal sterkhouders van het begin van het seizoen, Brian Brobbey, Kjell Scherpen, Devyne Rensch en Jurriën Timber, maken nu deel uit van het eerste. Dat heeft ook zijn invloed. Dit is wel heel positief, ook dat een aantal jonge jongens nu grote stappen maakt. Daarom zie ik het voor de rest van het seizoen positief in.' Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 10