Een Update Ajax Vrouwen Daar was er weer één: een Klassieker in het vrouwenvoetbal! Op 29 januari ontving Ajax Vrouwen op de Toekomst het elftal van FC Twente. Helaas gingen in de wedstrijd van het debuut van recordinternational Sherida Spitse de punten mee naar Enschede. Eredivisie Cup De eerste wedstrijd van de Ajax Vrouwen na de winterstop op 29 januari 2021 was gelijk een topper. In Amsterdam streed Ajax tegen FC Twente om de Eredivisie Cup, een wedstrijd waarin recordinternational Sherida Spitse debuteerde in het Ajax-shirt. Helaas verloor Ajax het prestigeduel met 3-1. In de openingsfase gaven de twee ploegen elkaar weinig toe. Waar Ajax Vrouwen wel het meeste balbezit had, waren het juist de bezoekers die na twintig minu ten het doel troffen. In de tweede helft ging het beter bij Ajax Vrouwen. Sherida Spitse en Marjolijn van den Bighelaar kregen beiden een mogelijkheid om hun ploeg op gelijke hoogte te brengen. Bij de derde poging was het raak: Victoria Pelova zette de gelijk maker op het scorebord. Casparij scoorde echter zeven minuten later namens Twente twee keer. Bekercompetitie Ajax Vrouwen nam het op 6 februari 2021 in de kwartfinale van de KNVB Beker op tegen SC Heerenveen. In Heerenveen werd een 2-1 zege behaald en dus de volgende ronde bereikt. Nikita Tromp was met een knappe goal in de tweede helft de matchwinner. In Friesland had Ajax van meet af aan het beste van het spel. Met Sherida Spitse in een controle- rende rol op het middenveld domineerden de Amsterdam mers de eerste helft. Heerenveen kwam er niet aan te pas. Toch creëerde Ajax weinig kansen. De Friezen verdedigden scherp en bij Ajax ontbrak het aan de goede eindpass. Na 42 minuten verraste Ajax door een hoekschop kort te nemen en de bal op een meter of twintig panklaar te leggen voor Marjolijn van den Bighelaar. Zij haalde subtiel uit met de binnenkant van de voet. Tegen de verhoudingen in viel de gelijkma ker, maar Nikita Tromp maakte snel 1-2. Liza van der Most maakte na maandenlang blessure leed haar rentree voor Ajax. In de halve finale van de KNVB Beker treft Ajax in een uitwed- strijd PSV, te spelen op zondag 18 april. Competitieronde afgelast De eerste speelronde na de winterstop in de Pure Energie Eredivisie Vrouwen, zondag 14 februari in Eindhoven tegen PSV, werd vanwege sneeuw en ijs afgelast. Tamara Schellekens 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 6