Naar omstandigheden redelijk wel Verenigingsnieuws Er is er één jarig... Zoals het hoort viert Ajax op 18 maart zijn 121e verjaardag. Dwarsgezeten door de coronamaatregelen gebeurt dat 'online' in de aanloop op de returnwedstrijd Young Boys-Ajax. Hierboven beelden uit vrijere tijden: de viering in 2019. Voor zover we kunnen over zien, gaat het met de Ajax- familie naar omstandighe den redelijk wel. Onvermijdelijk raakt er hier en daar een lid besmet met het coronavirus. Maar afgaande op de vele contac ten valt het op dat de over grote meerderheid voorals nog gevrijwaard is gebleven van een besmetting met het virus. Dat het zo maar mag blijven. Hoe het ook zij, het is natuurlijk wel een beproeving die we met z'n allen doormaken. Dat bleek al tijdens de belronden die het bel- marathonteam vorig voorjaar deed onder onze zeventigplus leden. Het zal naarmate de tijd die inmiddels is verstreken er niet beter op zijn geworden. Reden temeer om het belmarathonteam nogmaals van stal te halen om weer eens meerdere goede gesprekken te voeren met onze oudere leden. Uit de vorige bel ronden kwamen soms verras sende uitkomsten die zeer nuttig waren om op te volgen. Hopelijk is dat dit keer weer het geval. In een recent gevoerd telefoon gesprek kwam bijvoorbeeld naar voren dat niet bekend was waarom tot een herindeling was besloten, vorig jaar zomer. Het zou bekend moeten zijn omdat het in de laatste ledenvergadering vorig juli is besproken en ook opgenomen in diverse publicaties. Maar als je die gemist hebt, dan is het gissen geblazen. Mocht je ook geen idee hebben, dan is het ver standig om dit per mail kenbaar te maken. Het mailadres is: vere- niging@ajax.nl Aan de hand van de mails kan bekeken worden hoe we hiermee omgaan. 'Bonuspunten' Hoe staat het met jouw bonus- punten? Voetballers, technische- en medische staf zijn in de regel tussen pakweg half augustus en eind mei iedere zaterdag actief. Uitzonderingen op de regel vor men zaterdagen waarop wedstrij den worden afgelast. Daar zijn voetballers (die in de regel altijd jongens blijven, zou het met de voetbalvrouwen net zo zijn?) in de regel niet blij mee omdat op dit soort zaterdagen vrouwlief gretig haar kans grijpt om vooral samen een winkelcentrum, bouwmarkt of tuincentrum te bezoeken. Ik geef toe, het is wat rolbevestigend en minder geë mancipeerd, maar staat u mij deze jongensachtigheid voor een keer, en met een knipoog toe. Sommigen komen daar onderuit, maar het gros is de klos. Bij de eerstvolgende training wordt in de kleedkamer gevraagd wat je die zaterdag hebt gedaan. Beken dat je bent wezen winkelen met je vrouw, dan wordt dat vertaald in bonuspunten. Die kunnen bij een volgende gelegenheid bij het thuisfront worden ingezet om onder een verplichting uit te komen. Inmiddels zitten we met z'n allen al vijf maanden thuis en hebben een oneindige hoeveel heid bonuspunten vergaard. Dat geeft in de nabije toekomst hou vast voor zeer lange tijd. Zo zeer zelfs dat moet worden gevreesd dat het nooit meer gaat lukken om al die bonuspunten ooit nog op te maken. Naar omstandigheden redelijk wel, maar zo langzamerhand snakken we ernaar weer te kun nen trainen en voetballen. Of lek ker langs de lijn van dichtbij te genieten van een potje voetbal. Om nog maar te zwijgen van het weer kunnen bezoeken van een wedstrijd van Ajax 1, Jong Ajax of Ajax Vrouwen. En wat te denken van een ouderwetse derde helft met een potje bier, een lekkere vette hap en gezellige muziek op de achtergrond. Die zijn vaak te gezellig en mede daardoor komen we te laat thuis. Maar dat maakt, als het weer mag, niet uit, want we hebben een oneindig aantal bonuspunten vergaard die we kunnen gaan inzetten. Dat is een mooi perspectief om mee te eindigen. Jan Buskermolen IN MEMORIAM DICK GOOSSENS Op 25 februari bereikte ons het totaal onverwachte en daardoor verbijsterende bericht van overlijden van Dick Goossens. Dick was vanaf 1997 als vrijwillige jeugdscout aan Ajax verbonden met als voornaamste werkterrein de districten Midden-Nederland, Oost en Zuid 1. In later jaren werd hij elftalleider van Ajax Zaterdag 1 en leverde vanuit die positie ook zijn geschreven bijdragen aan Ajax Clubnieuws en het jaarverslag van de vereniging. Dick Goossens, geboren op 1 april 1954, kende echter ook een dieper verleden bij onze club want tussen 1967 en 1971 was hij als jeugdspeler actief. Het behoeft geen betoog dat de alom geliefde Dick Goossens een bijzonder gewaardeerd lid van de vereniging was. AFC Ajax viert donderdag 18 maart haar 121ste verjaardag De Bestuursraad nodigt je uit om de 121ste verjaardag van de vereniging AFC Ajax digitaal mee te vieren op donderdagavond 18 maart 2021. Het online evenement vindt plaats tussen 19:00 uur en 20:30 uur en vormt de warming up voor de returnwedstrijd van Young Boys - Ajax die om 21:00 uur begint. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 15