'We willen betrekken de leden meer bij de club' Nog meer Ajax-DNA bij de zaterdagamateurs 'belangrijk is dat er nog meer Ajax-DNA bij de zaterdagamateurs komt' Voor de rechtgeaarde Ajacied is de naam Marc Stuut geen onbekende want vrijwel vanaf zijn geboorte was Ajax zijn club, die hij op diverse fronten en in verschillende hoedanigheden diende. Momenteel is Marc actief als lid van de bestuursraad. len en volgt de Ajax Coaching Academy. Tevens bieden we nog een finan ciële vergoeding, zie het als bij verdienste, het geld is geen doel op zich. Ten slotte bieden wij gezelligheid bij de vereniging.' Technische Commissies Om dit te realiseren, is er een technische commissie voor de zaterdagamateurs opgericht. Deze commissies gaan een belangrijke rol spelen in de nieuwe koers, aldus Stuut: 'We gaan de vereniging opknippen in tien a twaalf commissies. Veel mensen willen wel wat doen en met deze commissies geven we hen de kans om zich op andere vlakken dan op technisch gebied bezig te houden. De bestuurs raad gaat niet alles meer zelf doen. Wij gaan de leden vragen deel te nemen aan deze commis sies. De technische commissie, waar ikzelf in zit, is hier één van. Ed Lefeber zit er in namens de NV, Bart Logchies vanuit de Ajax Coaching Academy en Jan Fleijs- man, die al jarenlang het gezicht van de Ajax zaterdagamateurs is. Het is de bedoeling dat de com missies uit vijf personen bestaan, waarvan één jonge talentvolle man of vrouw die in de toekomst iets voor de vereniging kan bete kenen. De commissies worden een soort traineeships voor kaderfuncties binnen de vereni ging.' Yuri van Eijden De bestuursraad wil een koers uitzetten voor de komende jaren waarbij de leden meer betrokken gaan worden. Dit zal niet alleen vanuit de club komen, maar wordt ook van de leden zelf gevraagd. Marc Stuut, lid van de bestuursraad, ontvouwt de plannen en zoomt in op wat dit zal gaan betekenen voor de zaterdagamateurs. 'We willen als bestuursraad een richting aan de leden presente ren waar we over tien jaar staan. We zijn een levendige vereniging en willen dat ook blijven. We wil len de leden meer betrekken bij de club. Op dit moment hebben we in totaal 750 leden. 200 hier van zijn actief. Dat zijn voetbal lers en vrijwilligers die allerlei zaken voor de vereniging doen. Er zijn ruim 500 leden die het een eer vonden lid te zijn, maar binnen de vereniging niet actief zijn. Dat willen we veranderen. Dan bekijk je naar wat voor leden je op zoek bent, mensen die bij de vereniging passen. We hebben op dit moment veel leden die niet gevoetbald heb ben. Zij zijn lid geworden, omdat ze werknemer zijn, een sponsor zijn geweest. Of het zijn externen die iets voor de club hebben betekend. Alleen dit zijn geen voetballers. Van oudsher komt de instroom van voetballende leden bij de zaterdagamateurs vandaan. Ajax-DNA Belangrijk aspect hierbij is dat er nog meer Ajax-DNA bij de zater dagamateurs komt. Het werven van voetballers voor de amateurs zal anders gaan dan in het verle den, volgens Stuut: 'We gaan op zoek naar mensen met een Ajax- achtergrond. We zochten eerst naar goede voetballers, brood voetballers als het ware. Nu kij ken we naar voetballers die op latere leeftijd terug willen keren op het oude nest. Deze zijn bekend met de kernwaarden van de club en kunnen op korte én lange termijn iets op een ander vlak betekenen. We willen af van de "broodvoetballer". We zetten op vier pijlers in. We bieden de beste faciliteiten en daarnaast ook maatschappelijke ondersteu ning. Er is een netwerk van Ajax- vriendelijke bedrijven dat iets kan betekenen in de maatschappelijke carrière. Ajax zelf heeft de Ajax Coaching Academy. Hierin wor den eigen werknemers opgeleid binnen het bedrijf. Dico Koppers is hier een mooi voorbeeld van: hij komt uit de eigen opleiding, heeft enkele wedstrijden in het eerste gespeeld en daarna een carrière buiten Ajax gehad. Nadat hij stopte met betaald voetbal is hij bij Zaterdag 1 komen voetbal-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 14