Sirik Goeman, Ajax Foundation van E-pupil tot bestuurslid Ajax Foundation In de rol van penningmeester is Sirik Goeman bestuurslid van de Ajax Foundation. Ook bij hem leeft de stellige wens dat de projecten van de Foundation, zoals de hierboven afgebeelde Friends Cup uit 2019, binnenkort weer doorgang kunnen vinden. Nu de projecten van de Ajax Foundation door de tweede sluiting van de basisscholen (tot 8 februari) en de coro namaatregelen niet of nau welijks doorgang vonden, is het een prima tijd om eens achter de schermen te kij- ken.Want wie bestuurt bij voorbeeld de Ajax Founda tion? We lichten penning meester Sirik Goeman uit. Als broekie van een jaar of acht was Sirik Goeman al met Ajax verweven. Hij speelde in de E- junioren met onder andere Jordi Cruijff, Clyde Wijnhard en Tarik Oulida. 'Vooral het feit dat de zoon van Cruijff bij ons voet balde en zijn vader net dat sei zoen bij Feyenoord was wel apart', herinnert het huidige bestuurslid van de Ajax Founda tion zich. Rond zijn lichting maakte de jongere Patrick Klui- vert indruk en trainde Sirik ook af en toe met Edgar Davids, die een jaargang hoger zat. Namen die het internationaal ver hebben geschopt. Bij de naam Sirik zullen de oren van voetbalfans buiten de ring van Amsterdam zich ech ter niet snel spitsen. Na een paar jaar smoorde zijn prille voetballoopbaan in de kiem. Niet goed genoeg, was het oordeel van de Ajax-professio- nals. Sirik kende geen rancune, bleef Ajacied in hart en nieren en voetbalde later in de Zaterdag I, 3 én nu in 5.Vanwege de corona maatregelen moet hij zijn maten nu al flinke tijd missen. 'Dat valt me wel zwaar', bekent de Amsterdammer. 'Niet eens alleen het voetbal zelf, maar de humor, het samenzijn', vertelt de speler van de 'veteranen'. Waar het ondoenlijk is om acti viteiten van zijn team online te doen, gebeurt dat uiteraard wel voor de vergaderingen die hij als bestuurslid van de Ajax Founda tion bijwoont. 'Ik ben net gestart aan mijn tweede termijn van drie jaar. Vier jaar terug waren we met het team op voetbalreis naar Sevilla en daar vroeg Cees van Oevelen of een bestuursfunctie bij de Foundation iets voor mij was. Zelf had hij er veel voldoe ning uitgehaald en vertelde dat de Foundation een serieuze stichting was geworden met eigen projecten. Zelf vond ik het leuk om iets maatschappelijks te doen naast mijn werk als registeraccountant.Vanuit die achtergrond heb ik ook de rol van penningmeester; al is de taakverdeling van de bestuurs leden niet zo strak omlijnd. We hebben een goede mix van kwa liteiten.' 'Ik ben meer een bestuurder op afstand, de dagelijkse gang van zaken wordt natuurlijk door Jeannette (Jongejans, red.) gerund. Uiteraard ben ik wel bij projecten gaan kijken. Zo was ik bij een schoolproject en bij de Sirik Goeman staat tweede van links. Friends Cup die op de Toekomst is gehouden. En natuurlijk was het bestuur bij het Ajax Gala. Ik trad destijds in maart toe en een paar maanden later was het Gala. Het was zo mooi. Mensen dach ten en zeiden dat het moeilijk zou worden om dat te evenaren. Maar het volgende gala was nóg mooier en waren er nog meer complimenten. Ook het derde jaar was nóg weer beter. Ik vind het knap dat de organisatie steeds maar weer kan verrassen. Maar eigenlijk is dat ook wel des Ajax. Ik ben trots waar deze stichting nu staat en wat zijn omvang is.' Monique Janse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 13