jwBËI!^°SW öHSSf Peter Nederlof is er nog wel bij Rij van rode ruggen Langs de Zijlijn Ik mag mijn handen dicht knijpen dat ik nog bij Jong Ajax aanwezig mag zijn Het was een pijnlijk moment toen bekend werd dat André Onana na een dopingtest positief was bevonden. De UEFA schorste de doelman die voorlopig niet in actie mag komen. Fans, club en collega'strachtten Onana op diverse wijzen een hart onder de riem te steken. Peter Nederlof (48) is een jaren lange vrijwilliger bij Ajax en de UEFA en in het dagelijkse leven accountmanager. Hij verricht hand- en spandiensten voor de wedstrijdorganisatie bij Jong Ajax en Ajax I. Voorheen deed hij dit ook bij Ajax Vrouwen.Voor de UEFA is Peter vrijwilliger tijdens de Champions League en Europa League-wedstrijden. Naast Ajax heeft Peter een liefde voor de Schotse voetbalclub Kilmarnock. Deze is ontstaan na de wedstrijd van Ajax tegen Glasgow Rangers in oktober 1996. Hoe beleef je het voetbal op dit moment 'Ik ben aanwezig bij de wedstrij den van Jong Ajax en ondersteun bij de pers. Ik registreer de aan wezige fotografen en journalisten, geef ze een versnapering en kof fie of thee en deel de hesjes uit. In de pauze loop ik met warme koffie voor de fotografen langs het veld en dat wordt erg gewaardeerd. Alles gebeurt op grote afstand en veilig volgens de coronaregels.' Wat zijn je verwachtingen van dit seizoen? 'Ik verwacht dat Ajax I kampioen gaat worden en de beker pakt. Ik hoop dat we dat volgend jaar groots kunnen vieren. Ik mis de uitwedstrijden, de contacten met de andere vrijwilligers en de sfeer.' Wat is jouw mooiste herinnering tot nu toe? 'Allereerst: de staande ovatie van de Real Madrid-supporters na de briljante wedstrijd in Madrid tegen Ajax, vóórdat we de wereldbekerwedstrijd in Tokio speelden (november I995). Dat was een bevestiging een echte Europese topclub te zijn. Ook koester ik het moment dat de spelers het veld op kwamen na de wedstrijd in de finale van de UEFA Cup in Turijn in I992 in het Delle Alpi-stadion. De saam horigheid, het één zijn met het team en de supporters deed me veel. Ik heb zoveel mooie momenten meegemaakt.' Tamara Schellekens David Endt meldde het bijna terloops, even geleden: Ajax stopt met het uitgeven van het officiële Ajax Jaarboek. Mijn Ajax-hart bloedde toen ik het las. Die rij rode ruggen, fier naast elkaar in mijn boekenkast... dat kan toch niet ineens stoppen? Het Ajax Jaarboek moet altijd blijven bestaan, net als het Clubnieuws! Gelukkig bleken er meer Ajax-harten te bloeden. David Endt was al plannen aan het smeden; ik had het kunnen weten. Ik klauterde aan boord zodra de gelegenheid zich voordeed en trof daar louter goed volk aan. De fiere slotsom luidt dat het Ajax Jaarboek blijft bestaan. Dat van seizoen 2020-202I zal kort na het einde van de voetbaljaargang verschijnen via Uitgeverij Brandt, in opdracht van de Supporters vereniging Ajax. De vier auteurs zijn David Endt, Rodney Rijsdijk, Finn Dekker en ikzelf. Evert Vermeer levert de statistieken, net als vroeger. Ook fijn: Ajax is vanaf het begin op de hoogte geweest van de plannen en geeft zijn zegen. Dat is mooi en voelt goed. De overname van de fakkel biedt ons de gelegenheid om terug te keren naar de jaarboekstructuur die we allemaal het mooist en plezierigst vonden. Hoe mooi de recente edities ook waren: we vonden de koppeling met een 'historisch deel' (elk jaar een nieuw deel van een 'encyclopedie' als tweelingzusje van her jaarboek) niet zo gelukkig en de steeds vrijere indeling wat onoverzichtelijk. Wij keren terug naar wat volgens ons allemaal de gouden tijd van het Ajax Jaarboek was: de periode kort na 2000. Wél in kleur (in de jaren negentig waren de uitgaven zwart-wit), maar nog met de 'ouderwetse', strakke indeling van twee pagina's voor elke wed strijd, uniform, met links de statistieken en rechts een verslag dat speciaal voor het boek werd geschreven. De uitgave van het Ajax Jaarboek werd sinds I993 heen door verschillende makers en uitgevers verzorgd, maar toch bleef het ondanks koerswijzigingen altijd een uniforme reeks. Wij sluiten met trots aan bij de traditie: het formaat blijft hetzelfde en altijd zal er die heilige rode rug zijn. We werken eraan. Met trots. Met liefde voor onze club. Waar schijnlijk levert het ons geen mallemoer op, maar daar is het niet om begonnen. We vonden gewoon dat het Ajax Jaarboek moest blijven. En blijven zal het. Menno Pot CREW

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 11