WIE IS WIE? Ook in 2021 wisselvallig Jong Ajax Onder de noemer 'soms zit 't mee, soms zit 't tegen' vervolgt Jong Ajax zijn weg in de Keuken Kampioen Divisie. Het team wisselt traditioneel vaak van samenstelling en regelmatig wordt er een beroep gedaan op spelers van Onder 18. Siver Abdulrahman Leeftijd: 38 jaar Functie: Assistent-trainer Ajax Zaterdag 2 en lid studiebegeleidingscommissie Ajax Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen 'Ik speelde heel lang geleden in een vriendenteam bij Amstelveen Heemraad. Marco Bragonje, ook iemand met een Ajax-verleden, was daar trainer. We zaten met Ajax Zaterdag 2 in de competitie. Ik wist toen niet eens dat Ajax een amateurtak had. Cees Boot was toentertijd trainer bij de Zaterdag 2 en die wilde mij hebben. Mijn doel was om zo snel mogelijk bij de Zaterdag I, dat in de Hoofdklasse speelde, terechtkomen, en na de winterstop lukte dat.' Wat houdt jouw functie precies in? 'Tot vorig seizoen voetbalde ik Zaterdag I. Dat heb ik in totaal twaalf seizoenen gedaan. Dit seizoen ben ik begonnen met een trainerscursus. Hiervoor loop ik ook mee met Sergio Cameron, de trainer van Ajax Zaterdag 2. In het dagelijks leven ben ik onderwijs coördinator bij het Johan Cruyff College in Amsterdam en vanuit die hoedanigheid zit ik in de studiebegeleidingscommissie van Ajax.' Hoe zien jouw werkzaamheden eruit? 'Met de commissie proberen we een steentje aan de onderwijs- kant van de opleiding bij te dragen. Het onderwijs wordt steeds professioneler. Als je ziet hoe spelers jaren geleden werden begeleid in sport en studie en nu, dan is dat een wereld van verschil. Er is nu een school en er komt wellicht een campus aan. Het is heel mooi dat spelers kunnen sport en stu die kunnen combineren. Dat is in het verleden wel eens anders geweest. De spelers hebben lang niet altijd door wat er achter de schermen zich allemaal afspeelt om de combinatie van sport en studie mogelijk te maken. Het gaat ze natuurlijk om het voetballen, maar hopelijk wel met een diploma in hun achterzak.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Naast de Champions League in I995 van Ajax I, is dat de promo tie met Zaterdag I naar de Topklasse. We hadden mooie wedstrij den in de nacompetitie tegen DVS Ermelo, Quick Boys en het tweeluik tegen Noordwijk, waar nu nog over gepraat wordt. Thuis wonnen we met 6-I. Ik wilde de return laten lopen om echt fit te zijn voor de finale, maar dat wilde de trainer, Bart Logchies, niet. Hij was er toch niet gerust op. In Noordwijk verloren we uiteinde lijk met 6-2. We gingen nipt naar de finale. Die wonnen we overi gens overtuigend. Binnen twaalf minuten stonden we met 3-0 voor. Een mooie bekroning van het seizoen.' Yuri van Eijden 202I begon voor Jong Ajax met hetzelfde resultaat waarmee het bizarre coronajaar 2020 werd afgesloten: met een nederlaag bij TOP Oss (I-0). Vervolgens wist Jong Ajax in eigen omgeving ook niet van Helmond Sport te winnen. Het 2-2 resultaat leverde een schamel puntje op. Jong Ajax kwam terug van een 2-I achterstand, kwam terug op gelijke hoogte, maar was niet bij machte om uiteindelijk de winst eruit te slepen. Gelukkig werd de volgende wedstrijd gewonnen. In Utrecht werd Jong FC Utrecht met 2-I verslagen. De overtuigende wijze waarop dit gebeurde kon helaas niet herhaald worden in het thuisduel tegen Go Ahead Eagles. Tot aan de negentigste minuut leek het duel in een 0-0 stand te eindigen, maar in de 9Ie en 94e minuut kwamen de Deventenaren nog tot scoren. De jonge Ajacieden lieten zich vervolgens van hun beste kant zien in de uitwedstrijd tegen Jong PSV Een gedreven Jong Ajax kwam met een prachtige aanval op I-0 via Victor Jensen. De Eindhovenaren kwamen nog langszij, maar Naci Ünüvar maakte het winnende doelpunt. Bij iedereen leefde de hoop op een tweede overwinning op rij, te behalen in de wedstrijd tegen hekkensluiter FC Dordrecht. Spijtig genoeg liep het duel wat Ajax betreft op een teleurstelling uit. Welis waar opende Lassina Traoré nog wel de score, maar FC Dordrecht wist twee keer doel te treffen en daar kon Jong Ajax niets tegenover zetten: een nieuwe nederlaag was een feit. Jong Ajax bezet op het moment van schrijven de twaalfde plaats op de ranglijst van de Keu ken Kampioen Divisie. Yuri van Eijden I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 10