ook in coronatijd Bij het Londense West Ham United vond Ajax de gewenste aanvallende versterking in de persoon van Sébastien Haller. De 26-jarige Fransman, die de Eredivisie kent van zijn ervaringen als spits bij FC Utrecht, debuteerde in de wedstrijd Ajax - PSV. Haller maakte meteen een goede indruk. 'Eerst werd ik ingeschakeld als het op het veld minder goed ging met een speler. Nu zijn we meer aan de voorkant bezig met mentale trai ningen', duidt hij de omslag die in de voorbije jaren plaatsvond. 'We plukken daar nu de vruchten van. Je ziet het terug in de resultaten.' Voer je in de huidige coronatijd andere gesprekken met spelers? 'Mentale begeleiding op afstand, via de webcam, is best pittig. Het kan lastig zijn om bijvoorbeeld te bespreken hoe een jongen ervoor staat. En wat zijn verwachtingen zijn. Als het even kan probeer ik af te spre ken.' Duidelijkheid geven richting de toekomst. Elmont merkt dat vooral ook geblesseerde spelers snakken naar een toekomstbeeld. 'Zij heb ben het vaak extra lastig, omdat ze toch al apart van de groep trainen. Je kunt uitleggen hoe het revalidatieproces eruit ziet. Daarover praten kan jongens echt helpen.' Wedstrijdmoment De voetballers missen al langere tijd, eigenlijk vanaf het begin van de coronacrisis, hun wekelijkse wedstrijdmoment. Vooral ook die realiteit vraagt volgens Elmont om een andere mindset. 'Normaal leven de jongens van zaterdag tot zaterdag, van wedstrijd naar wedstrijd. Als dat wegvalt vragen sommigen zich af: waar train ik eigenlijk voor? We bespreken dan de lange termijn en stellen doelen. De technische, tactische en fysieke ontwikkelingen. Waar wil je over twee jaar staan.' De lange termijndoelstelling van Ajax zelf is onveranderd. Europees toptalent afleveren voor Ajax 1. Ajax' prestaties in de UEFA Youth League zijn wat dat betreft een mooie barometer. 'In de Youth League zitten we nu bijna standaard bij de laatste vier. In het verleden kwa men we fysiek soms te kort, terwijl onze spelers nu vooroplopen. In de toekomst wil ik de Youth League echt een keer winnen.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 9