Interview Lucie Vonkova Kort nieuws Voor Lucie Vonkova, de Tsjechische aanvaller van Ajax Vrouwen, hadden de ontmoetingen met FC Bayern München een bijzonder tintje.Voordat zij in 2019 naar Amsterdam kwam, droeg Vonkova het shirt van de Duitse kampioensploeg. Eredivisie afsluiten met overwinning Ajax Vrouwen heeft zich zon dag 20 december gekroond tot 'herfstkampioen'. De laatste wedstrijd voor de winter- pauze leverde een 1-0 zege op vv Alkmaar op. Quinty Sabajo kroonde zich tot matchwinner terwijl keeper Lize Kop met een aantal prima reddingen de uitblinker bij Ajax was. Eredivisie Cup: Ajax bovenaan In de tweede ronde van de Eredivisie Cup speelde Ajax op 4 december 2020 tegen PSV in Eindhoven. Ajax kwam via Marjolijn van den Bighelaar na een klein halfuur op voor sprong, maar nog geen minuut later maakte PSV gelijk. Stefa- nie van der Gragt bracht Ajax voor rust met een kopbal opnieuw op voorsprong: 1-2. Met de overwinning in zicht wist PSV helaas weer gelijk te maken. Zoals reglementair bepaald volgden na de regu liere wedstrijd direct straf schoppen om de winnaar te bepalen. De Amsterdamse vrouwen toonden zich koel bloedig vanaf de stip en misten, in tegenstelling tot PSV, geen enkele penalty: 2-4. Ajax heeft de volgende ronde vrij. Hoe heb jij destijds jouw tijd bij Bayern München ervaren? 'Ik heb twee mooie jaren gehad in een leuk team en ik heb er mijzelf verder kunnen ontwikke len, heel leerzaam. Spelen voor een topclub als Bayern München was altijd een droom en ik ben blij dat die droom is uitgekomen.' Wat is het verschil met het team toen en nu? 'Met de komst van de nieuwe trainer hebben veel spelers een vrijere rol. In mijn tijd bij Bayern voetbalden we meer vanuit een vaste rol. De nieuwe speelstijl lijkt beter te werken, maar dat kan ook komen omdat er behoorlijk wat spelers zijn ver trokken en nieuwe spelers zijn bijgekomen.' Hoe kijk je terug op de eerste seizoenshelft? 'Voor mij persoonlijk was die moeilijk omdat ik lang gebles seerd ben geweest. Gelukkig was ik net op tijd fit voor Twente, PSV en de Champions League. We hebben in die eerste fase een goede ontwikkeling doorgemaakt. We staan op dit moment eerste en het is uiteraard het streven om dat te blijven in de tweede seizoens helft.' Tamara Schellekens Lucie Vonkova begon haar voet balcarrière bij FKTeplice.en ging op veertien jarige leeftijd naar SK Slavia Praag, waarvoor ze honderd com petitiewedstrij den speelde. Daarna stapte ze in 2012 over naar Sparta Praag om een jaar later de overstap naar FCR 2001 Duisburg maken.Weer een ja later verhuisde Luci naar FF USV Jena.V 2017 tot 2019 kwam uit voor FC Bayern chen en in 2019 tek ze een tweejarig co bij Ajax Vrouwen. In Champions League-wed strijden van december jongstleden kwam ze dus haar oude club tegen. Met Lucie blikken we terug op zowel de wedstrijden tegen Bayern als de eerste sei zoenshelft. Hoe heb je beide wedstrijden tegen Bayern ervaren? 'Het waren goede maar ook leerzame ervaringen voor ons. Ik ben trots op hoe we het hebben gedaan. Analyseer je de tegengo- als, dan kun je spreken van pech, maar over het algemeen hebben we verdedigend ons mannetje gestaan. Deze wedstrijden kun je zien als leermomenten.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 7