m WIE IS WIE? Altijd Ajacied René Enthoven: 'Gras zien, voelen en ruiken' Klaas Jan Huntelaar meldde voor de winterstop dat hij aan het slot van dit seizoen zijn loopbaan zal afsluiten.Voor de 38-jarige spits is die moeilijke beslissing een extra motivatie om op jacht te gaan naar meer goals. Tegen PEC Zwolle maakte hij zijn 150e doelpunt in Ajax-dienst. Naam: Klaas Hazenoot Leeftijd: 38 jaar Functie: Adjunct-hoofdredacteur Ajax Media Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? 'Voor Ajax werkte ik als samensteller bij "De Wereld Draait Door". Op een gegeven moment wilde ik verder kijken. Hoewel ik een achtergrond heb bij sportprogramma's als Andere Tijden Sport en Bureau Sport, had ik niet verwacht ooit bij Ajax te belanden. Via een oud-collega, die bevriend is met Daan Germans, hoorde ik dat er een functie vrij was. Daan had ook vernomen dat ik op zoek was en nam contact met me op. Hij vroeg me om te solliciteren. Het klikte meteen.' Wat houdt jouw functie precies in? 'Als adjunct-hoofdredacteur ligt mijn focus op alle videocontent. Dat zijn bijvoorbeeld tv-programma's en documentaires voor ESPN en Ziggo Sport. Hieronder valt ook alle content voor onze social kanalen en de "branded" content die we samen met onze partners maken. Samen met Daan begeleiden we hierin een team van vijftien vaste medewerkers en een groot aantal freelancers. Wat mij betreft was het startpunt het filmpje "We Are Back" in 2017 onderscheidend. Met de content die we maken, willen we voortdurend vernieuwen. We blijven niet stilzitten en binden ook nieuw talent aan ons. Onze mensen weten wat de fans willen zien. We horen ook dat het zo bijzonder is dat we zoveel toffe trainingscontent plaatsen. Het voelt alsof je als fan echt even bij die training aanwezig bent. De klik met de spelers is uniek en door hun successen kunnen wij dat vast leggen. Daarnaast weten we hoe je moet opvallen met bijzondere content of gifjes. Het is een gave om het juiste gevoel over te bren gen en de juiste scherpe reacties te geven.' Wat zijn de ambities van Ajax Media? 'Die lopen synchroon met heel Ajax, het structureel aanhaken bij de Europese top. In Nederland hebben we veruit de meeste volgers op onze kanalen. Wereldwijd komen we ook steeds meer in de top 10-lijstjes. En we proberen al onze content continu te verbeteren. Zo dragen we ons steentje bij aan de Europese ambitie van Ajax. Mijn favoriete moment? Dan ga ik voor de Champions League-finale in 1995. Ik was toen twaalf. Het ging in de klas over niets anders. Ik zat thuis voor de tv te kijken, ik moest al naar de wc, maar door de spanning hield ik het niet meer. Net op het moment dat ik op de wc zat, scoorde Kluivert. Met m'n broek half op de knieën ben ik juichend terug naar de woonkamer gerend. Een ander dierbaar moment is mijn eerste voetbalwedstrijd in 1989. Ik was zes en ging met mijn vader en mijn tante naar Volendam - Ajax. Bijgebleven is dat Bergkamp scoorde en iedereen heel hard ging juichen. Tamelijk indrukwekkend voor een ukkie.' Yuri van Eijden Ajax nam 25 seizoenen geleden afscheid van stadion De Meer. Een kwart eeuw na het laatste seizoen 1995/1996 vertellen ooggetuigen over de historische thuis haven en de club van toen. Deze aflever ing: René Enthoven, toenmalig terrein beheerder en huidig manager grasteam op de Toekomst. Op de velden bij De Meer werd drie keer per week gevoetbald: door het eerste, Ajax 2 en de Al (nu Jong Ajax en Ajax OI8, RJ). Overdag voetbalden we zelf in het sportzaaltje van het stadion. Deden Edgar Davids en Marcio Santos soms ook mee. Ik heb dus nog met een Braziliaanse wereldkampioen gevoetbald haha. Nu kan dat allemaal niet meer. De club is zo groot geworden... De hele wereld is veranderd. Het voetbal dus ook. Ik ben een type dat op de maaimachine springt en het gras wil zien, voelen en ruiken. Elk veld moet goed zijn. De lat wordt steeds hoger gelegd; je wilt toch met de top meedraaien. Ik weet nog dat Louis van Gaal het gras in De Meer bijna tot aan de wor tels afgemaaid wilde hebben. Er was geen veld zo goed én kort gemaaid als de mat in ons oude stadion. Samen met mijn collega's doen we ook op de Toekomst onze stin kende best om de velden goed te onderhouden. Het gras van de jeugd is daarbij net zo belangrijk als de velden van de A-selectie. Er is geen verschil tussen veld I of II. Ook in deze coronatijd en tijdens de kerstdagen blijven we velden herstellen, maaien en trek ken. Het grasteam bestaat uit negen man. Ik ben bij Real Madrid op bezoek geweest. Die club heeft 55 mensen in dienst voor hun terreinen. Ik heb een rood-wit hart. Dat ligt al 26 jaar bij de club. Zolang ik kan maaien hoort niemand me.' Ronald Jonges 'Ik werd op I mei 1995 aangenomen als hoofd grasonderhoud. Zo'n titel zegt me niks hoor, je mag me ook terreinknecht noemen. Ajax telde in I995 maar dertig vaste krachten. Het voel de alsof je met familie werkte. Bijna iedereen had de passie van een fan, supporter. In die kleine organisatie deed je van alles.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 4