'Alleen maar leuke dingen meegemaakt' Jan van Eijden gestopt als teammanager Ajax 5 D4 Op diverse manieren is de naam Van Eijden verbonden aan Ajax. Jan van Eijden is al 47 jaar, met een groot hart voor 'zijn' Ajax, actief lid van de vereniging, in de afgelopen vijf seizoenen als teammanager van Ajax Zaterdag 5, een functie die hij dit jaar neerlegt. De afgelopen vijf jaar was Jan van Eijden teammanager van het vijfde van de Ajax Zater dag amateurs. Na vier landskampioenschap pen, in 2016, 2018, 2019 en 2020, besloot Jan dit jaar om zijn leiderschap neer te leggen. Samen met Ajax Clubnieuws kijkt hij terug op de afgelopen vijf jaar, maar ook op de 47 jaar dat Jan al bij Ajax betrokken is. er echt serieus gevoetbald. Met in de derde helft weer volop ruimte voor gezelligheid.' Wat is het leukste dat je in die periode hebt meegemaakt? 'Er springt niet echt iets boven uit, eigenlijk heb ik alleen maar leuke dingen meegemaakt, het was een hele mooie tijd. Helaas moet ik nu vanwege mijn licha melijke conditie afscheid nemen. Als het allemaal weer mag en kan, ga ik zeker weer naar ze kij ken, in elk geval hier in Amster dam, lekker in de buurt. Ik ga niet meer ver weg naar bijvoorbeeld Rotterdam. Het reizen werd mij ook te veel. Ik heb het heel graag gedaan, maar het kon gewoon niet meer. Ik mis het wel een beetje. Ik had geen reden tot kla gen bij dit elftal. Eigenlijk bij geen enkel elftal waarvan ik de afge lopen jaren leider was.' Yuri van Eijden Geuzenveld en van daaruit naar de Middenweg fietsen, was net even te ver. Daarna ben ik bij voetbalvereniging Geuzenveld gaan voetballen. Daar werd ik op mijn achttiende wedstrijdsecreta ris bij de pupillen. Op mijn 26e ging ik weer terug naar Ajax om daar jeugdleider te worden, eerst bij de E-tjes en vervolgens bij de D- en C-junioren. Dat heb ik 24 jaar gedaan. Toen was leider zijn heel anders dan nu. Je was tegelij- Wanneer begon je als teammanager bij Ajax 5? 'In 2015 ben ik gevraagd om teammanager te wor den. Vroeger heette dat gewoon leider, maar nu is dat teammanager. Helaas heb ik in die tijd niet veel kunnen doen, vanwege een herseninfarct dat ik in die tijd kreeg. Desondanks vroeg Johan Hogenhout mij om toch als team manager aan te treden. Dat is uiteindelijk een meer ondersteunende taak geworden, samen met Chris van Eck. Trainers waren in die beginfase Cees Boot en daarna Marc Stuut en Rene Stefels. Daarvoor was ik zeven jaar lang leider bij Ajax Zaterdag 4 met Jan Buskermolen als trai ner.' Dit was niet je eerste functie binnen Ajax... 'Ik ben al 47 jaar lid van Ajax. Op mijn tiende ben ik bij Ajax gaan voetballen. Dat heb ik een jaar volgehouden. Wij woonden in kertijd leider, trainer en fysiotherapeut. Het was allemaal nog niet zo profes sioneel als dat het nu is. Ik heb in die tijd veel kampi oenschappen meegemaakt. Dat is ook niet gek met talentvolle jongens als Dennis Berkamp, Clarence Seedorf en Edgar Davids. Ik heb daar nog mooie foto's van in mijn kantoor hangen.' Hoe kijk je terug op de vijfjaar Ajax 5? 'Met een heel goed gevoel! Ik heb daar een mooie tijd gehad want het was ook een hele leuke groep om mee te werken. In die tijd kon ik vanwege mijn hersen infarct niet autorijden. Daarom reed mijn vrouw Boukje altijd en zij werd gelijk ook heel leuk in de groep opgenomen. De sfeer in de groep was altijd goed. In de kleedkamer was het altijd lachen, maar eenmaal op het veld werd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 14