m Bizar 2020 in mineur afgesloten Jong Ajax IN MEMORIAM HAN GRIJZENHOUT Jong Ajax, het voorportaal van het eerste elftal, manifesteert zich naar vermogen in de Keuken Kampioen Divisie. De ultrajonge ploeg kent zijn ups en downs maar we zijn er van overtuigd dat in het tweede deel van de competitie de goede resultaten de overhand gaan krijgen. met zijn portfolio. Wat hij liet zien was overtuigend, ook door een toen al wat afwijkende 'kijk' op zaken, namelijk met een vleugje artisticiteit zonder dat de actua liteit daar onder leed. Pims enthousiasme zorgde er vervol gens voor dat de kogel snel door de kerk was. Een aantal jaren was Pim Ras fotograaf voor de Ajax-media (Magazine, programmablad, de Ajax-pagina in het huis-aan- huisblad De Echo). Een van de bekendste en ook meest gebruikte foto's van Ras is het portret van de Ajacied Frank Rijkaard en de jonge pupil Patrick Kluivert. Ras vervolgde na de Ajax-jaren zijn weg en werd zeer succesvol. Hij won met zijn foto's vele prijzen, met als hoogtepunt de prestigieuze Zilveren Camera 2009. David Endt De laatste resultaten van 2020 waren voor Jong Ajax teleurstellend. De Noord-Hollandse derby op Sportpark de Toekomst tegen FC Volendam werd gelijkgespeeld, het boeiende treffen tussen de twee provinciegenoten eindigde in l-l. Slechter verging het Jong Ajax uit tegen hekkensluiter FC Dordrecht waartegen een 3-1 nederlaag werd geleden. Tegen FC Eindhoven zag het er lang naar uit dat er winst zou worden behaald. In de eerste helft kwam Jong Ajax op voorsprong door een goal van Devyne Rensch. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd werd er echter op ongelukkige wijze hands in het strafschopgebied gemaakt en via de benutte strafschop kwam Eindhoven op gelijke hoogte. Bij de volgende uitwedstrijd bleek maar weer dat het ene gelijkspel het andere niet is. Waar de remise in Eindhoven als een verliespunt werd gezien, werd de 2-2 tegen De Graafschap een stuk positiever ontvangen. Na twee keer op achterstand te zijn gekomen, kwam Jong Ajax in een vermakelijke wedstrijd toch langszij. De laatste wedstrijd van 2020 was in eigen huis tegen Telstar. Ook deze wedstrijd konden de Ajacieden niet in winst omzetten. Ar'Jani Martha scoorde nog wel l-0, maar, mede door een rode kaart voor Hassane Bandé, werd tenslotte met 2-l verloren van de provincie- genoot. Door dit resultaat bezet Jong Ajax op moment van schrijven de elfde plaats. Yuri van Eijden Op 18 december overleed in Gent (België) oud-Ajax-trainer Han Grijzenhout. De op 22 december 1932 in Amsterdam geboren Grijzenhout droeg als voetballer het zwart-blauw van DWS, werd in 1966 assistent van Rinus Michels bij het eerste elftal van Ajax en maakte in die rol de opmars van de club naar de internationale top mee. Grijzenhout was ook actief als trainer van het B-elftal (vergelijkbaar met Jong Ajax) en de jeugd. In 1972 koos Han Grijzenhout voor een loopbaan als hoofdtrainer en begon als zodanig bij Cercle Brugge. België werd zijn tweede vaderland, hij trainde er verscheidene clubs en bleef er tot zijn overlijden wonen. In 2018 verleende Ajax hem het lidmaatschap van de vereniging. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 13