Pim Ras en Ajax Han Grijzenhout maakte naast Rinus Michels en S tefan Kovacs naam als assistent-trainer van Ajax. Grijzenhout, die op 18 december jl. overleed, was succesvol hoofdtrainer in België. In 2018 verleende Ajax hem het lidmaatschap van de vereniging. VVV-spelers en de bijna statische houding van de Ajacieden die een zoveelste treffer zien ontstaan, en het onheilspellende beeld is compleet. Bal tegen het net, maar wat is de werkelijke waarde daarvan? Het is symbolisch voor de eerste helft van het seizoen 2020-2021 waar we met alle liefde van worden bevrijd. Een aardige bijkomstigheid is dat de foto gemaakt en bewerkt is door een man die zijn sporen op sportfotografiegebied meer dan verdiend heeft, maar - en er zijn niet veel mensen die het weten - die zijn eerste stappen als sport fotograaf bij Ajax maakte. Begin jaren tachtig kreeg ondergete kende op een vraag aan de direc tie van de Haagse School voor Fotografie of de school een foto graaf met sportbelangstelling had, de naam Pim Ras aangereikt. Er volgde een kennismaking met zowel de toen 17-jarige Ras, Rotterdammer van geboorte, als In het sportkatern van het Alge meen Dagblad van zaterdag 2 januari stond over de breedte van de twee middenpagina's de ook hierbij afgebeelde foto, gemaakt door Pim Ras. Een beeld uit de wedstrijd VVV - Ajax van dit sei zoen die werd afgesloten met de onwerkelijke score van 0-13. De uitslag op zich is al bijzonder. Maar wat de foto daarbij uitdrukt is de bijna hallucinante atmosfeer die de omstandigheden uitademt: de totale leegte waarin de emo ties die horen bij een wedstrijd wegkwijnen. Geen publiek, lege tribunes, juist in een sfeervol sta dionnetje als dat van VVV met haar kleinschaligheid in een door bomen omringd decor komt dat schrijnend naar voren.Voeg daar bij de desperate houding van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 12