Mark Verkuijl van Ajax OI5: 'saai die crisis' Afgelast 10 Een jong geluid vanuit de jeugdopleiding van Ajax! De clubbladredactie is er blij mee. Mark Verkuijl, speler van Ajax Onder 15, brengt onder woorden hoe zijn dagelijks leven eruitziet en hoe het is om in deze lastige tijden optimaal te blijven presteren. In deze lastige tijd zonder wed strijden, geen mascotte en een lockdown vraag je je af hoe het iedereen vergaat. Hoe is het bijvoorbeeld met Mark Verkuijl, speler van OI5 en wonende in het oosten van het land. Ik zocht contact met hem via Facetime. Hoi Mark, hoe gaat het met je? 'Goed hoor. Ik zie er nu een beetje slaperig uit, maar ik kom net onder de douche vandaan. Ik moet om half een op school zijn. Ik had begrepen van mijn moeder dat u mij wat vragen wilde stel len?' Hoe ervaar jij momenteel de crisis? 'Heel saai eigenlijk. Ik volg nu lessen online. Dat is niet prettig, ik ga liever naar school, dan kan ik vragen stellen en kan de leraar mij helpen. Met online les moet je het een beetje zelf uitzoeken. Met voetbal is het minder. Jam mer, maar we kunnen in ieder geval wel trainen.' Wanneer heb jij voor het laatst een wedstrijd gespeeld? 'Dat was begin van het seizoen, tegen AZ'. Wat voor studie doe je en hoe kom je je dagen door? 'Ik doe vmbo-t op de Toekomst. Ik train op maandag, donderdag, vrijdag en zaterdag. Maandag kan ik lekker uitslapen want dan heb ik school van half een tot half vier. Ik heb nu ook online lessen op de Toekomst. Normaal reisde ik per OV maar dat kan nu niet. Daarnaast is het een beetje gamen, met vrienden afspreken en natuurlijk huiswerk maken.' Kijk je als je thuis bent voetbalwed strijden? 'Ja, ik kijk meestal herhalingen, korte samenvattingen. Vooral La Liga en Serie A. Het is niet zo dat ik een specifieke wedstrijd heb waarvan ik denk "wow, dat is een topper".' Hoe gaat het met jou bij Ajax? 'Ik was lang geblesseerd, last van groeipijn in mijn knieën. Dat is gelukkig weg, maar toen ik weer kon trainen, kreeg ik na een paar weken last van mijn heupen. Dat is over, nu ben ik weer aan het trainen. In 20I9 speelde ik door groeipijn een heel seizoen niet, dit seizoen ben ik weer een beetje aan het voetballen.' Volg je de media een beetje over corona? Jongelui willen leuke dingen doen, maar met een beetje pech wordt er meer beperkt. Hoe sta jij daartegenover? 'Ik vind het wel goed eigenlijk. Wanneer de mensen naar buiten blijven gaan, stopt het niet. Blijven de mensen binnen, dan gaat het eerder weg en kunnen we mis schien weer alles doen.' Straks naar school, en hoe laat moet je dan trainen? 'Om half zes. Normaal reis ik met het OV maar dat mag niet, dus brengt mijn moeder me naar de Toekomst. Ze zet me af en moet dan wachten op Borchland. Meestal gaat ze dan een stukje wandelen.' Rob Stol Met zorg onder snelbindi Zie ik weer de schoenen Achter op de fiets door koude snelbinders gesnoerd met hun noppen ons vervoerd Om ballen in het and're doel te schoppen irt en kousen rondgetoerd m door tot in de vingertoppen Werd de - zat het tegen - verre reis volvoerd Bij winst waren er chips en zoute droppen Op potjes die we zo graag wilden spelen Werden we als jochies in overvloed vergast Onaangeroerd tot groot verdriet van velen Ligt nu de wedstrijdbal te lang al in de kast Veel wreder dan verlies of punten delen Is de wekelijkse echo: vanmiddag afgelast Huisdichter Cornelis, 21 December 2020

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2021 | | pagina 10