nten op de Toekomst 'Samen met Frank de Wereldbeker winnen een unicum' De energie van Ronald de Boer lijkt grenzeloos want tot zijn activiteiten hoort ook de begeleiding van jeugdspelers op de Toekomst. Daarbij is hij bij diverse manifestaties aanwezig, zoals enige tijd geleden bij de boekpresentatie van onze Clubnieuws-columnist Menno Pot. taart. De overwinning op Grêmio is één van de mooiste momenten in mijn leven. De huldiging op het Museumplein hoort daar natuurlijk bij. Geweldig. De winst van de Wereldbeker was de kers op de Samen met Frank de Wereldbeker winnen en wereldkampioen worden is een unicum. Geweldig. Ook voor je ouders en familie. Zij zaten thuis voor de televisie. Om ons dan in het oosten met die beker te zien, dat moet heel speciaal zijn geweest.' wat assertiever zijn. Iets minder gemakzuchtig. Als de trainer vroeger iets vroeg, dan ging je ervoor. Iedereen heeft zijn eigen karakter en mentaliteit. Sommige jongens zijn zo talentvol... Echt ongekend. Voor mijn gevoel hebben sommigen de potentie een Europese topper te worden. Toch halen waarschijnlijk maar één of twee spelers dat niveau. Ze zijn er nog lang niet.' Ronald Jonges 9 Op 28 november 1995 veroverde Ajax de tweede Wereldbeker in de club historie. In Tokio werd Grêmio verslagen. Na een zenuwslopende reeks penalty's was Ajax - na de eerdere triomf in 1972 - opnieuw de beste van de wereld. Ronald de Boer: 'Na onze Champions League-overwin ning speelden we als toetje om de Wereldbeker. Ik herinner me een intense, fysiek zware wed strijd in Tokio. Ik speelde wel aardig, niet uitmuntend. De Bra zilianen speelden vooral verde digend, waarbij ook de nodige overtredingen werden gemaakt. Dat we na penalty's wonnen, was een mooi einde. Maar het liefst beslis je zo'n duel eerder en win je met 3-0 of 4-0. Op andere vlakken kan je juist behoorlijke sprongen maken. Als ik vroeger geblesseerd was, had ik tijd om een keer andere dingen te trainen en te verbeteren. Zaken waar je normaal minder aan toe kwam. Stabiliteits- of krachtoefeningen bijvoorbeeld.' Zie jij jezelf in de toekomst meer richting het trainerschap gaan 'Zeg nooit nooit, maar het werk dat ik nu doe is me op het lijf geschreven. Naast Ajax kan ik er andere dingen bij doen. Ik wil niet volledig gebonden zijn. Ik ben ook lekker bezig voor FOX Sports. En het EK en WK komen eraan. Daarbij genieten ook m'n drie kinderen van mijn aandacht.' Merk je bij het werken met talenten uit O17 en O18 iets van een leeftijds verschil? 'Dat levert wel eens problemen op. Soms is voor je gevoel alles gere geld, hoeven ze alleen hun best te doen op het veld. Sommigen mogen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 9