Algemeen Ajax Vrouwen Op 20 november 'brak' het nieuws dat Ajax Vrouwen zich heeft versterkt met een internationale topspeler. Recordinternational Sherida Spitse zal vanaf 1 januari het shirt met 'haar' nummer 8 dragen. Ter introductie vervaardigde Ajax-media een prachtig filmpje met een hoofdrol voor Sherida's zoontje Jens. Ajax Vrouwen heeft bij de herstart van Eredivisie Vrou wen, na een korte stop door corona, de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle gewonnen (4-1). Na een 0-1 ruststand verliep de tweede helft beter. Dankzij twee treffers van Nikita Tromp en een late goal van Jonna van de Velde begon Ajax Vrouwen de competitie uit stekend. 6 november werd hekkensluiter Excelsior met 1-0 verslagen op sportpark de Toekomst. De ploeg van Danny Schenkel had van begin tot het einde de wedstrijd onder controle, maar maakte pas laat in de wedstrijd het verschil op het scorebord. ADO Den Haag werd op 13 november met 3-0 naar huis gestuurd door twee doelpun ten van Nikita Tromp en Jonna van de Velde. Ajax Vrou wen blijft ongeslagen in de Vrouwen Eredivisie met 21 punten uit zeven wedstrijden. Ajax Vrouwen heeft er een topper bij! Het bleef lang onder de roos maar op vrij dag 20 november verraste Ajax de vaderlandse voetbal wereld door bekend te maken dat met ingang van 1 januari 2021 topinternatio- nal Sherida Spitse de selectie van trainer Danny Schenkel komt versterken. Spitse komt tot die datum nog uit voor de Noorse club Valerenga maar kijkt er bijzonder naar uit om zich bij Ajax te voegen, ook omdat het haar de gelegen heid geeft zich na jaren in het buitenland te hebben gespeeld bij haar gezin te voegen. Spitse, die als zestienjarige voor Oranje debuteerde en op 1 december met de wed strijd Nederland-Kosovo haar 182e interland speelde, startte haar voetballeven bij VV Sneek, voetbalde vervol gens op het hoogste niveau voor SC Heerenveen en FC Twente om vervolgens de stap naar de hoog aange schreven Noorse competitie te maken. Op twee jaar bij Lilleström volgden na een intermezzo bij FC Twente twee seizoenen bij Valeranga. Sherida's loopbaan leunt nu al zwaar op een imposant palmares (vele landskam pioenschappen, Europees kampioen 2017, tweede op het WK 2019), maar de 30- jarige middenvelder met de fraaie traptechniek en het ijzeren karakter bruist onver anderd van ambitie om zowel met Ajax als met Oranje nieuwe prijzen te winnen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 7