Lize Kop: 'We missen de supporters!' SSSi»iï Ajax Vrouwen fi£sir9*«i In de Eredivisie Vrouwen maakte Ajax een enkele misstap. In Enschede tegen aartsrivaal FC Twente werd een 1-0 voorsprong helaas uit handen gegeven (2-1), maar over het algemeen zijn de resultaten uitstekend. Ook van Excelsior Barendrecht (zie de foto's) werd, zij het nipt, gewonnen. publiek kunnen spelen, maar aan de andere kant ben ik blij dat we kunnen trainen en spelen.' Wie is je voorbeeld? 'Ik heb geen specifiek voorbeeld. Ik kijk graag naar andere keepers zoals Neuer en natuurlijk Onana.' Jouw interlandcarrière zit in de lift. Vertel... 'Ik ben voor alle vertegenwoor digende jeugdelftallen van de KNVB uitgekomen en in decem ber 2016 trainde ik voor het eerst mee met Oranje Leeuwin nen. Mijn debuut was op 4 maart 2019 in de wedstrijd tegen Polen tijdens de Algarve Cup. Op 23 oktober van dit jaar debuteerde ik bij afwezigheid van Sari van Veenendaal en Loes Geurtsmijn in de basiself van de nationale ploeg, tegen Estland. Door de zege op Estland zijn we verze kerd van deelname aan het Euro pees kampioenschap in Engeland, over twee jaar in 2022. Het was voor mij de derde keer dat ik vanaf het begin het doel van Oranje verdedigde.' Tamara Schellekens Tijd om in dit Ajax Club nieuws kennis te maken met Lize Kop (22), keeper van Ajax Vrouwen en afkomstig van CTO. Ze begon haar voetbalcarrière op 5-jarige leeftijd bij For- tuna Wormerveer. Daarna speelde ze voor ASV de Dijk. Tot haar vijftiende wisselde Lize om de week het veldspel af met het ver dedigen van het doel. Lize heeft meer dan vijftig wed strijden voor Ajax Vrouwen gespeeld en kan zich volle dig op haar sport richten, omdat Ajax Vrouwen een speciale CAO heeft. Wat is je hoogtepunt bij Ajax tot nu toe? 'Ik zal mijn eerste offici ële wedstrijd voor Ajax Vrouwen tegen PEC Zwolle in het seizoen 2017-2018 nooit verge ten. Ook het winnen van de dubbel in 2019 blijft een uniek moment in mijn loopbaan. Spelen om de prijzen is een bij zondere gelegenheid. Daarnaast zijn de Cham pions League-wedstrij den fantastische herin neringen.' Hoe beleef je deze periode? 'Het is een vreemde situatie in een vreemde tijd. Hopelijk komt daar snel verandering in. We mis sen de supporters. Het is ener zijds jammer dat we niet met 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6