In de race voor plaatsing voor de knock-outfase van de UEFA Champions League trof Ajax op 25 november in de Johan Cruijff ArenA het Deense FC Midtjylland. Na de minuut stilte als eerbetoon aan de die dag overleden Diego Maradona hield Ajax de plaatsingskansen met een 3-1 zege hoog. Dit is het laatste Ajax Clubnieuws van het jaar. Altijd een uitgelezen moment om het jaar te evalueren, memorabele gebeurtenissen naar voren te halen en de blik te werpen op het nieuwe jaar dat hopelijk nieuwe kansen biedt voor u als lid van Ajax en voor ons allen met onze club. Het jaar 2020 zal altijd overschaduwd blijven en herinnerd worden als het jaar van corona. De enorme impact dat dit virus op ons privé- leven en op onze club heeft gehad, is evident. Met de aankondiging om vanaf half maart een intelligente lockdown in te voeren kwam alles met een schok tot stilstand. Een zowel ongekende als bizarre ervaring. De Toekomst en de Johan Cruijff ArenA waren en blijven nu hermetisch gesloten voor ons als leden. Ons altijd bruisende verenigingsleven werd wreed gefnuikt. Het is interessant om te zien hoe we met deze bizarre tijd hebben weten om te gaan. Als bestuursraad hebben we snel een digitaal vereni gingsleven weten op te tuigen met bijvoorbeeld de 2-wekelijkse Ajax Vereniging Update en het versturen van videoboodschappen en film pjes uit ons archief. Zodra het kon hebben we ook onze eerste hybride ALV gehouden door honderd leden op 1,5 meter afstand in de grote Amsterdam-zaal te ontvangen en digitaal meer dan 140 leden in de gelegenheid te stellen de vergadering thuis bij te wonen. Deze ALV was uniek in onze rijke clubhistorie en we willen er zeker op voortbordu ren. U zult denken: maar we zijn wel een voetbalclub, dat digitale gedoe is leuk en aardig, maar we zijn hier toch op aarde om te voetballen. Hoe staat het daar eigenlijk mee? Geen kampioen met de mannen van Ajax 1 en toch Champions League spelen omdat je bovenaan eindigt in een competitie die vroeg tijdig is stopgezet. Onze Ajax Vrouwen eindigden als tweede in hun stopgezette competitie en plaatsten zich voor de Champions League. Beide topteams staan in hun nieuwe competities met goed en mooi voetbal fier bovenaan. Onze jeugd- en amateurteams startten met hun nieuwe competities, maar die zijn tot nader order stopgezet. Nog steeds kunnen we helaas niet naar ons clubhuis en naar de wedstrijden in de Johan Cruijff ArenA. Blijft dat zo door gaan? Vanuit mijn optimistische natuur zie ik het spreekwoordelijke glas altijd als halfvol. Er gloort licht aan het einde van de tunnel en ik ben ervan overtuigd dat we elkaar in de tweede helft van het voetbalseizoen weer kunnen zien. Wellicht nog op gepaste afstand en niet in groten getale zoals we dat graag zouden willen, maar met het einde in zicht. Noteert u alvast in uw agenda onze (digitale) Nieuwjaarsreceptie op 3 januari. Alle informatie en benodigdheden om deze traditie van onze club te laten slagen ontvangt u medio december. Namens de bestuursraad wensen wij u hele fijne feestdagen toe en een mooi en gezond 2021. Tot 3 januari. Frank Eijken, voorzitter Blijf jij nog in een andere rol betrok ken bij de club? 'De nieuwe voorzitter Frank Eijken heeft me gevraagd om als afgevaardigde van de bestuurs raad bij wedstrijden van Jong Ajax aanwezig te zijn. In het geval dat Dirk de Groot of Cor van Eijden niet kan, want in principe doen zij dat met z'n tweeën. Maar met de huidige maatregelen gaat er sowieso niemand geloof ik, dus dat is er helaas nog niet van gekomen. Ook zou ik dan niet met de bus mee mogen, en dat is toch wel een groot deel van de gezelligheid.Vooral de bezoekjes aan voormalig Eredivisieclubs vind ik mooi, dan kom je ook altijd weer oud-spelers tegen waar je vroeger tegen gevoetbald hebt. Dat is toch wel bijzonder.' Wat was de kracht van de 'vorige' bestuursraad, om het zo maar even te noemen? 'Een mooie mix van mensen met verschillende kwaliteiten die elkaar goed aanvulden. Het begin in 2011 was natuurlijk een roe- rige periode, maar we zijn er alle maal echt voor gegaan. Hennie Henrichs heeft dat ook allemaal kundig in goede banen geleid. Echt een leuke groep leden, met wie ik bijzonder prettig heb samengewerkt al die jaren. Ik heb er zelf ook veel van geleerd, wat er allemaal op je af komt in zo'n functie, hoe je daarmee omgaat en waar je allemaal aan moet denken. Wel vreemd, nu ik opeens niet meer in de groeps- app zit en ook geen mailtjes meer krijg. Dat is even wennen. Het is jammer dat we door alle omstan digheden niet uitgebreider afscheid hebben kunnen nemen, maar goed dat is nu eenmaal niet anders. We hebben afgesproken op een later tijdstip nog een etentje te doen. Ik ben trots dat ik met hen de bestuursraad heb mogen vormen. Trots ook dat ik lid ben van deze club, 40 jaar alweer inmiddels. En lid van ver dienste - dat certificaat hangt hier mooi aan de muur.' Jan-Matthijs Harderwijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 3