'Trots om lid te zijn' Dick Schoenaker, voormalig lid bestuursraad (2011-2020) AJAX CLUBNIEUWS Bij de foto's: het vorige college van de bestuursraad waarvan Dick Schoenaker deel uitmaakte, samen met Arnold Mühren bij een reünie en in volle blijdschap als teammanager van Jong Ajax na het behalen van het kampioenschap. 17e Jaargang nummer 7, december 2020 Het eind van het kalenderjaar 2020 is in zicht. Een jaar waarin alles anders werd en wij op de proef werden gesteld en wer den gevraagd een aangepast leven te leiden. Ook wij voetbal mensen kregen het voor onze kiezen en hoe voetbalafhankelijk wij zijn, kwam messcherp naar voren.Wij misten onze sport als doe- en kijksport, als breed entertainment, als afleiding, als uitlaatklep van mooie en soms minder fraaie emoties. Dat aan de top, zij het haperend, wel wedstrijden konden worden gespeeld was een troost waar mee wij ons gelukkig mogen prijzen, maar is een gehandi capte troost. In tijden van der gelijke schaarste is het een geluk dat wij terug kunnen kij ken op glorierijke momenten uit ons clubverleden, zoals in dit nummer als rode draad de winst van de wereldbeker, 25 jaar geleden, is. Op de drempel van het nieuwe jaar wensen wij alle Ajacieden, leden en niet-leden, een genor maliseerd 2021. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Patrick Gerlof, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Henk Schulz, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Op 8 juli nam Dick Schoenaker tijdens de ALV afscheid als lid van de bestuursraad, en werd daarbij benoemd tot lid van verdienste. Niet verwonderlijk voor iemand die na zijn actieve voetbalcarrière vele jaren bij Jong Ajax teammanager was, bestuurslid van Lucky Ajax is geweest en vanaf de oprichting in 2011 in de bestuursraad zat. Zoals de statuten dat voorschrijven is het daarom na negen jaren en drie termijnen tijd om plaats te maken voor vers bloed. In een telefonisch gesprek - want ja, corona - blikt hij samen met Clubnieuws terug op die bestuursperiode. Waar heb jij je binnen de bestuurs raad hoofdzakelijk mee beziggehou den? 'Ik zou mezelf als 'voetbalman' omschrijven. Ik ben geen be stuurder van de precieze regeltjes en wetten. Ik hield me voorname lijk bezig met de middenbouw, voerde vaak gesprekken met onder andere de leiders om te horen hoe het ging, wat hun belangrijkste aandachtspunten waren. Ook was ik vaak aanwezig bij gesprekken in de onder- en bovenbouw - je zat altijd met twee man van de bestuursraad aan tafel. En dat was nog leuk ook.' Je hebt na je eerste of tweede ter mijn niet overwogen om te stoppen? 'Geen moment. Ik heb het altijd met plezier gedaan. Nu ben ik negen jaar bestuurslid geweest en ben ik inmiddels 68, het is inmid dels tijd voor verjonging - al ben ik nog wel helemaal fit hoor, haha.' Is er veel veranderd in negen jaar tijd? 'De jeugdopleiding ontwikkelt zich continu, dus ja. Maar wat wel fijn was, is dat de leiders behoorlijk honkvast waren. Dat zorgt voor continuïteit. Dan hoef je ook niet om de zoveel tijd uit te leg gen wie je bent en wat je doet. Je kent elkaar na een tijdje goed en dat maakt het ook makkelijk om met elkaar te praten. Naast mijn betrokkenheid bij de jeugdoplei ding, bemoeide ik me ook met de zaterdagamateurs.' Wat was daarbij jouw voornaamste taak? 'De aanstelling van de trainers was altijd wel belangrijk. Er is toch wat meer verloop daar, met wat meer wisselingen. Samen met Jan Buskermolen deden wij tweeën de sollicitatierondes en gingen om de tafel met mogelijke kandi daten. Dat was soms een lastige opdracht. Het is mooi dat we voor dit seizoen voor doorstro ming vanuit de club hebben kun nen zorgen, met Detlef le Grand die vanuit Zaterdag 2 door is geschoven naar de Zaterdag 1.' Hoe zie jij de ontwikkeling van die tak van de vereniging? 'De historie van de club zit daar wat meer in de lagere elftallen, 3, 4 en 5. Maar de laatste jaren heb ben we meer gezocht naar spe lers voor 1 en 2 die een verleden hebben bij Ajax. Het zou mooi zijn als jongens uit die teams uit eindelijk op de een of andere manier wat voor de vereniging kunnen betekenen. Dat die blijft bestaan is belangrijk, en daar zijn we veel mee bezig geweest. Het is nu aan de nieuwe bestuursraad om dat verder op te pakken.' Hoe groot is die uitdaging voor hen? 'De huidige periode waarin we leven met z'n allen maakt het wat lastiger denk ik. Je kunt nergens naartoe, je niet laten zien, het is minder makkelijk mensen te spreken. Dat vind ik eigenlijk wel een beetje sneu voor ze.' Is er nog enige vorm van kennis overdracht geweest naar de nieuwe bestuursraad? 'Uiteraard. Zelf heb ik uitgebreid met Marc Stuut, die in augustus als mijn opvolger is benoemd, gesproken. Dus die is volledig op de hoogte van alles wat ik deed en waar ik bij betrokken was.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2