Bb Geduld op de proef gesteld Verenigingsnieuws Als iets er niet meer is, besef je pas wat je mist. Als alles normaal verloopt, verlang je tegen het einde van een voetbalseizoen even naar een (korte) break, al is ook dat betrekkelijk, want na een paar weken begint het alweer te krie belen en valt het wachten op het begin van het voetbalseizoen als nog lang. Laat staan zoals nu met een periode die maar duurt en duurt. De Bobby Haarms Karakterprijs, één van de fijne tradities binnen onze vereniging, ging dit jaar naar Jake Wollgarten die zich ook in het voorbije seizoen weer dienstbaar maakte als fysiek sterke, nooit versagende en mentaal oersterke kracht van Ajax Zaterdag 1. Midden maart waren we met z'n allen direct doordrongen van de urgentie en konden we ons rela tief gemakkelijk neerleggen bij de maatregel dat er niet meer mocht worden gevoetbald. Het seizoen werd afgevlagd zonder een win naar. Daar viel nog overheen te komen. We waren als een kind zo blij dat we in de derde week van mei in ieder geval weer mochten trainen en in staat waren om elkaar rondom de trainingen te zien en te spreken. Alleen douchen was er niet bij. De honger naar de bal was groot. Zo zeer zelfs dat meerdere van onze amateurteams de hele zomer hebben doorge- traind. Het was een genot, gehol pen door de zomerse weersom standigheden en het feit dat trainen in tijden dat niets kon als een ultiem uitje voelde. Dat gold evenzo voor alle stafle den rondom de teams want ook voor hen vormt het voetbal een belangrijke uitlaatklep en een sociale ontmoetingsplek. Het begin van de competitie ging gepaard met de nodige hindernis sen. Samenkomen en reizen met mondkapje en afstand houden, viel niet mee. De gemiddelde kleedkamer voldoet niet aan het herbergen van teams met 1,5 meter afstand. Wil je daaraan vol doen, moet iedere ploeg over minimaal 2 en eerder 3 kleedka mers beschikken. Het voldoen aan de regels was een kwestie van passen en meten. Dat er kon worden gevoetbald, was top. Helaas wel zonder publiek. Geen fans, noch familie. Voor de thuisblijvers is het hele maal een beproeving. Je zult maar vanaf half maart geen wedstrijd fysiek live hebben kunnen bijwo nen: een tantaluskwelling. Som migen van ons hebben nog het geluk gehad dat ze waren inge loot bij wedstrijden van Ajax I in de JCA. Voor ieder ander is het een verzoeking zo zonder voet bal. De voetballers hadden vanwege het veelal mooie weer de mazzel dat na afloop van wedstrijden er buiten een bescheiden derde helft kon plaatsvinden. Gezellig en goed voor de kantine-inkomsten voor de betreffende clubs. Maar vlak voordat we het seizoen wederom moesten afbreken, kon den we nog een allerlaatste keer een drankje consumeren tijdens de derde helft. Met de beperking dat dit met niet meer dan 30 man mocht. En met 1,5 meter afstand. Dat nam veel van de gezellige dynamiek weg. We gaan het jaar uit zonder ver der nog een bal te beroeren. Ook alle gebruikelijke evenementen rondom de feestdagen gaan niet door en worden, waar mogelijk, vervangen door digitale alterna tieven. Het komt in de verste verte niet in de buurt van het ware bij elkaar zijn. Maar ja, je moet wat. Laten we hopen dat we na nieuw jaar weer kunnen opstarten. Ik betrap me erop dat ik in deze tweede periode ongeduldiger ben dan in het voorjaar. Het kan mij niet snel genoeg beginnen. Toch zullen we geduld moeten hebben. Houd vol, blijf fit en zorg vooral dat je in beweging blijft. Jan Buskermolen IN MEMORIAM FERRY DUKKER Hij verdedigde de kleuren van Ajax als voetballer én als cricketer: Ferry Dukker, een grote naam uit de Ajax-familie die op 11 december 1931 werd geboren en op 17 oktober 2020 op 88-jarige leeftijd overleed. Dukker verdiende zijn voetbalsporen in de jeugd en de lagere seniorenelftallen, maar kwam ook tot één wedstrijd in het eerste elftal, net als zijn jongere broer Rob. 'Ajax was niet onze club, Ajax was ons léven', zou hij, terugkijkend op zijn Ajax-carrière, zeggen. Na zijn loopbaan liet hij Ajax niet los en in 2016 werd hij geëerd van wege zijn 70-jarig lidmaatschap. Cricketen deed hij zo lang hij kon, nadat Ajax de cricketafdeling had opgeheven, bij ACC. Ferdinand Abraham Dukker, joviaal, sociaal en humorvol, was ook Ridder in de Orde van Oranje Nassau. IN MEMORIAM COR GEELHUIZEN Op 24 november jongstleden ontviel ons het trouwe Ajax-lid en oud-eerste- elftalspeler Cor Geelhuizen. De op 4 februari 1921 in Amsterdam geboren Geelhuizen meldde zich in 1942 als jeugdlid aan en debuteerde op 21 maart 1954 als amateur in het eerste elftal (Stormvogels-Ajax, 2-2). Kort daarop werd het betaald voetbal ingevoerd en als prof speelde Cor nog eens 128 wedstrijden in de hoofdmacht. In 1960 sloot linksachter Geelhuizen zijn loopbaan noodgedwongen door een zware ziekte af. Hij hoorde tot de generatie voetballers die weliswaar professional waren, maar waarbij kameraadschap en clubtrouw hoog in het vaandel stonden. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15