'Je moet gewoon trots zijn om bij Ajax te spelen' Dico Koppers terug bij Ajax Dico Koppers maakte deel uit van Ajax' jeugdopleiding, bereikte de A-selectie, debuteerde tegen Feyenoord en kende als ander hoogtepunt de Europese wedstrijden tegen Manchester United. Met ingang van dit seizoen is Koppers terug bij Ajax als speler van Zaterdag 1 Sinds augustus van dit jaar is voormalig jeugdspeler en speler van het eerste Dico Koppers terug bij Ajax. Na een tienjarige carrière in het betaald voetbal, is Dico terug op het oude nest. Na zijn debuut in 2011 (Ajax- Feyenoord!) speelde hij nog acht duels voor Ajax, waaronder de twee Europa League-wedstrijden tegen Manchester United. Tien jaar betaald voetbal bracht hem langs clubs als ADO Den Haag, FC Twente, Willem II, PEC Zwolle en Almere City. Door blessure leed moest hij helaas een punt achter zijn professionele carrière zetten. De linkervleugelverdedi ger speelt nu voor Ajax Zaterdag I. Sinds de zomer ben je weer terug bij Ajax. Hoe is dat in deze corona periode? 'Dat is natuurlijk wel heel raar. Ik kwam naar Zaterdag I om weer lekker wedstrijden te spelen. Uiteindelijk heb ik er maar twee gespeeld. Zonde, want ik kwam er net lekker in. Nu is het alleen nog maar trainen in kleine groep jes en op anderhalve meter afstand. Daar doe je het natuur lijk niet voor, het gaat om de wedstrijden. Hopelijk kan dat snel weer, maar op dit moment kunnen we niet veel anders.' Wat doe je nog meer bij Ajax? 'Ajax biedt ook een interne opleiding aan, die is georgani seerd vanuit de Ajax Coaching Academy, waarmee je kennis maakt met alle afdelingen binnen D4 Is er een verschil tussen de periode bij Ajax toen je wegging en nu? 'Er is heel veel veranderd in de tijd dat ik weg was, het is nog professioneler geworden. Als ik zie wat er nu bij de jeugd gebeurt op het gebied van voeding en performance training, dat is zoveel professioneler geworden dan in de tijd dat ik bij de jeugd opleiding zat. Ook als je ziet wat er nu op fysiek gebied allemaal gebeurt en op het vlak van onderwijs. Een school op de Toekomst, die was er in mijn tijd niet. De club is echt gegroeid. Dat komt natuurlijk ook door de Europese successen, daardoor is Ajax veel groter geworden. Daarom mag je gewoon trots zijn op het feit dat je bij Ajax speelt of werkt. Het is een hele goede omgeving.' Yuri van Eijden de club. Dat gebeurt momen teel online. Zo kun je je ver diepen in alle facetten van de club. In het volgende jaar van de opleiding kan ik mij dan verder verdiepen in een bepaald onder werp, mij oriënte ren in wat ik leuk vind en zo even tueel een baan hierin vinden. Deze opleiding is niet alleen voor voormalige spe lers, maar ook voor andere men sen binnen Ajax. Je wordt ervoor uitgenodigd en het is heel breed, maar je kan je hier wel goed mee verder ont wikkelen. Zelf denk ik om de richting van het trainingsvak op te gaan. Ik ben nu ook bezig met een trai nerscursus en volgend jaar zomer mag ik mee met 'Ajax Camps and Clinics' wanneer dat naar het bui tenland gaat. Ik zou het leuk vin den om iets met de jeugd te gaan doen en verder iets in de organi satie van de club, dat lijkt mij een mooie combinatie.' Je had een mooie carrière in het betaald voetbal. Hoe kijk je terug op deze periode? 'Achteraf gezien met een trots gevoel, al had ik er meer uit kun nen halen wanneer ik het laatste jaar niet zoveel pech had gehad met onder andere een blessure aan mijn achillespees. Toch, ik heb bij heel leuke clubs gespeeld. Was ik fit gebleven, dan was ik ook zeker langer doorgegaan. Alleen loopt het zoals het loopt. Waar ik nu mee bezig ben, vind ik ook erg leuk' Wat was in die tien jaar betaald voetbal jouw hoogtepunt? 'Dat is toch mijn debuut in de Klassieker tegen Feyenoord in de ArenA, oktober 20II (eindstand I-I, red.). In zo'n wedstrijd debu teren is wel heel erg leuk. Ook de twee Europese wedstrijden tegen Manchester United zijn voor mij een hoogtepunt. En uiteraard mijn twee goals in de Eredivisie (beide goals voor Wil lem II tegen Excelsior en Vitesse, red.). En laat ik het uitkomen voor Jong Oranje niet vergeten, geweldige momenten!'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14