VA IN MEMORIAM TONNY BRUINS SLOT Wenen de brug naar Tokio 11 1 '&S I* Van de akelig vele Ajacieden die in de voorbije maanden overleden, was Tonny Bruins Slot één van de meest in het oog springende. Bruins Slot was bij Ajax actief als trainer en scout en werd onlangs benoemd tot lid van verdienste. Op 1 november overleed Tonny (voluit Anton Remmert Johannes) Bruins Slot die op 1 april 1947 in Amsterdam werd geboren. Bruins Slot begon als beloftevol voetballertje bij DWS, speelde als semi-prof voor FC Zaanstreek, AZ'67 en Blauw-Wit en moest vanwege een blessure zijn loopbaan vroegtijdig stoppen. Als trainer en scout was hij vervolgens tien jaar in dienst van FC Amsterdam. In 1982 trad Tonny bij Ajax in dienst, vertrok in januari 1988 in het voetspoor van Johan Cruijff naar Barcelona, om in 1999 weer terug te keren, tot 2005. In 2011 keerde Bruins Slot weer terug. Naast lid van de bestuursraad van 2011-2018 was hij als zeer gewaardeerd want kundig scout tot aan zijn overlijden op 1 november j.l. aan onze club verbonden. In 2019 werd Tonny tot zijn grote trots benoemd tot lid van verdienste. Daar zitten ze in shirt zwetende mannen Twee blije Ajacieden ze knuffelen elkander De hand van de een op de dij van de ander Rustend in een poging te ontspannen Kalende reporter wisselt vraag en stilte af Clarence lacht en spitst vooral de oren Frank bij wie het dijbeen en ervaring horen Scheidt vaderlijk tevree het koren en het kaf Met zoon en vrienden in de Meeuwisstraat Bezie ik ogen vochtig het vertederende beeld Dronken van geluk en ik vermoed ook bier Dwaal ik door de vreugde die nog op een kier Ons het puntertje van Patrick herbeleven laat Dat Wenen in een mum rood en wit penseelt Huisdichter Cornelis, 16 november 2020 11 t L 1^. -t 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 13