De weg naar boven is ingeslagen Jong Ajax 12 Zoals we inmiddels gewoon zijn in de eerste fase van het seizoen wisselen de prestaties van Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie zich af. Zo werd op De Toekomst met 4-1 verloren van Almere City en versloeg Jong Ajax in Leeuwarden koploper SC Cambuur (2-1). Na een haperende seizoensstart heeft Jong Ajax de weg naar boven weer gevonden. In de wedstrijden tegen twee andere 'Jong'-teams, die van AZ en FC Utrecht, werd met dezelfde cijfers gewonnen: 3-2. Een grote uitschieter kwam er in het zuiden want in Maastricht werd MVV met 5-1 opzij gezet. In de eerste helft stond nog een gelijke stand op het scorebord, maar na rust namen de Ajacieden afstand van hun tegenstanders. Eind oktober kwam Almere City naar Amsterdam. Doorgaans is Jong Ajax in deze wedstrijden de mannen uit Almere de baas. De polder jongens draaien dit seizoen bovenin mee en dat was ook in de wed strijd te zien.Voormalig Ajacied en huidige trainer van Almere City, Ole Tobiasen, ging er met een 4-1 winst vandoor. Een andere club uit de top van Keuken Kampioen Divisie werd wel verslagen. Cambuur Leeuwarden stond in Friesland lang met 2-1 voor. In de 82e minuut maakte Devyne Rensch echter 2-2 en twee minuten voor tijd scoorde Enric Llansana koppend de winnende treffer. Dezelfde eindstand kon helaas niet worden gerealiseerd in Den Bosch. Na een bliksemstart waarbij Brian Brobbey in de derde en vijfde minuut scoorde, liet Jong Ajax de tegenstander terugkomen tot 2-2 (twee treffers van invaller Trotman). Mede door dit resultaat bezet Jong Ajax de negende plek in de Keuken Kampioen Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 10