Yuri Rose ook als trainer van Ajax Ajax Jeugd Fotomomenten uit de wedstrijd AZ OI7 - Ajax OI7.Yuri Rose (zie interview) is met ingang van dit seizoen de trainer van Onder 17. Na eerder oefenmeester van Ajax Zaterdag 1 te zijn geweest, maakte hij de stap naar de jeugdafdeling. De staf van Onder 17 'Michael Lamey is mijn assistent. Daarbij werk ik veel samen met de skillstrainers Gerald Vanenburg, John Bosman, Ronald de Boer en performance-coach Dave Louiszoon. Dave Kleinrensink is de video analist, Bastiaan de Bruijn onze fysiotherapeut. Larissa Klaassen is de wedstrijdfysio. De leiders en teammanagers zijn Michael Harman en Frits Andriessen. Het is een hele staf om mee te werken. Het werken met zo'n staf is voor mij ook nieuw. Dat aspect was voor mij een extra reden om hierin te stappen. Daar leer ik ook weer van.' Yuri Rose polijst sinds afgelopen zomer de talenten van Ajax Onder 17. Wie is de trainer van deze veelbelovende lichting Ajacieden? De hoogste tijd voor een nadere kennismaking met de 41-jarige ex-prof, oud-trainer én -speler van Ajax Zaterdag I. Yuri, na jouw profcarrière bouwde je af als amateurspeler van Ajax Zaterdag. 'Mijn laatste wedstrijd als prof was de kampioenswedstrijd met Cam- buur tegen Excelsior. Ik had toen al het besluit genomen te stoppen met betaald voetbal. Nadat Danny Schenkel belde met de vraag of ik bij de Ajax-amateurs wilde komen spelen, volgde een gesprek met Jan Fleijsman en toenmalig trainer Bart Logchies. Ik wilde afbouwen, maar nog wel een jaartje voetballen. Het werden er twee, waarin we ook promoveerden. Van Cambuur naar Ajax Zaterdag 1 was wel een grote overstap. Amateurvoetbal is toch heel anders. Je moet irritaties daarover snel loslaten, want het is gewoon geen betaald voetbal. Als dat lukt, kan je nog op een leuk niveau voetballen.' Van 2018 tot de zomer van 2020 was je trainer van dezelfde Ajax Zaterdag 1. 'Dat waren interessante en vormende trainersjaren. Voordat ik begon was Ajax als vijfde geëindigd in de hoofdklasse, maar alsnog via de nacompetitie gepromoveerd. Dus kwamen we als promovendus in Derde divisie terecht. Een leerzaam proces. Vorig seizoen hadden we het vooral in het begin heel erg lastig. Uiteindelijk zijn we anders gaan voetballen, wonnen we vier keer en sloegen een gat met de onderste ploegen. Toen de competitie vanwege de coronacrisis werd stilgelegd, stonden we gedeeld zesde.' Wat neem je als trainer mee uit jouw lange profcarrière? 'Ik kijk met heel veel plezier terug op mijn carrière, heb bij mooie volksclubs gespeeld. Daar hoorden ook mooie wedstrijden tegen Ajax bij. Vaak gingen die verloren, maar ik heb ook een paar keer gewonnen. Toch bijzonder voor een Ajax-supporter met vrienden bij de harde kern, haha. Betaald voetbal spelen is heel anders dan opleiden. Maar een van mijn sterke punten als speler was dat ik alles deed voor een overwinning. Dat betekende soms ook een kaartje meepakken. Dat willen winnen wil ik de jon gens zeker meegeven. Soms willen ze te mooi voetballen. We kunnen meer winnaarsmentaliteit kweken. Is ook nodig, als je straks in Ajax 1 wilt spelen. Bij Real Madrid- uit komt het aan op karakter. Mouwen opstropen en er alles aan doen om resultaat te boeken.' 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 8