Ajax Vrouwen aan kop! Ajax Vrouwen Beelden van de topwedstrijd in de Eredivisie Vrouwen, Ajax - PSV, gespeeld op 4 oktober 2020. Doelpunten van Stefanie van der Gragt en Vanity Lewerissa zorgden voor een zeer welkome 2-0 overwinning op een van de grote rivalen in dit seizoen. Eredivisie Ajax Vrouwen beleeft een goede competitiestart. Op 6 september werd de eerste wedstrijd met 3-1 gewonnen van FC Twente Vrou wen. De Amsterdammers kwa men vroeg in de wedstrijd op achterstand door een eigen doel punt van Stefanie van der Gragt. Marjolijn van de Bighelaar her stelde snel het evenwicht door Twente-keeper Daphne van Domselaar met een hoge bal te verrassen. Vlak voor de pauze maakte Vanity Lewerissa 2-1, na voorbereidend werk van Victoria Pelova. Stefanie van der Gragt schoot tenslotte nog een vrije trap raak. In de tweede helft ble ven meer goals uit. In de tweede (uit)wedstrijd werd VV Alkmaar gemakkelijk met 4-0 aan de kant gezet met doelpunten van Vanity Lewerissa, Stefanie van der Gragt, Eshly Bakker en Marjolijn van den Bighelaar (penalty). Ajax Vrouwen won op 4 oktober 2020 zonder publiek op de Toekomst de top per tegen PSV. Stefanie van der Gragt tekende in de achtste minuut voor de openingstreffer waarna Vanity Lewerissa tien minuten voor tijd de 2-0 scoorde. Eredivisie Cup Stefanie van der Gragt eiste op het sportpark van Be Quick '28 tegen PEC Zwolle een hoofdrol op in de met 2-0 gewonnen wed strijd door diep in de tweede helft de ban te breken. Nikita Tromp maakte de tweede en laat ste treffer. In de volgende ronde speelt Ajax Vrouwen tegen PSV, een regelrechte kraker dus. 6 Oefenwedstrijd Excelsior Door de interlandbreak had Ajax Vrouwen in die week geen com petitieverplichtingen. Om het ritme te behouden werd een oefenduel tegen Excelsior inge last, ook goed om aan het zelfver trouwen te werken. Halverwege was het al 5-0, waarna er in de tweede helft nog twee goals wer den bijgeschreven. Nikita Tromp was met een hattrick uitblinker aan Amsterdamse zijde. Ook Mar- jolijn van den Bighelaar, Jonna van de Velde, Quinty Sabajo en Soraya Verhoeve vonden het net. Hoofdtoernooi Cham pions League behaald Ajax Vrouwen is verzekerd van deelname aan het hoofdtoernooi van de UEFA Women's Champions League. Het team had eigenlijk in de voorrondes moeten uitkomen, maar de UEFA heeft vanwege COVID-19 de kwalificatie-opzet aangepast. De Ajacieden eindigden vorig seizoen achter PSV als tweede in de Eredivisie Vrouwen en hadden zich onder normale omstandigheden moeten opmaken voor een (halve) groepsfase met drie andere clubs. De poulewin naar zou zich vervolgens kwalifice ren, maar van die opzet werd om organisatorische reden afgezien. Veertig teams in deze periode te laten reizen bleek onmogelijk en dat pakte voor Ajax Vrouwen dus gunstig uit. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6