WIE IS WIE? Teleurstellende start van het seizoen Jong Ajax Zoals gebruikelijk in de eerste fase van weer een nieuw seizoen kwam Jong Ajax -met weer veel nieuwe gezichten- wat aarzelend op gang in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Excelsior (fotoreportage boven) behaalde Jong Ajax zijn tweede overwinning (3-0). Naam: Jöel Silooy Leeftijd: 30 jaar Functie: Teammanager Onder 8-9 jaar Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen 'Als voetballer ben ik acht a negen jaar geleden bij de zaterdag amateurs terechtgekomen. Sjaak Swart kwam eens mijn vader tegen. Die zei dat zijn kleinzoon bij de amateurs speelde en die vroeg of ik ook bij Ajax kwam voetballen. Voor de rol als team manager ben ik door Ed Lefeber gevraagd. Die kwam ik tegen bij Ajax en die vroeg of het wat voor mij was.' Wat houdt de functie van teammanager precies in? 'Sinds dit seizoen ben ik teammanager van Onder 8-9 jaar. Dat is in deze coronatijd wel moeilijk instappen. Normaal gesproken ben je onder meer contactpersoon tussen ouders en trainer, maar dat gaat nu niet echt. Het contact verloopt vooral via Whatsapp en telefoon. Door de aangescherpte regels zetten de ouders hun kinderen af en gaan ze weer. Ik doe het samen met Alex Liefhebber. Hij doet dit werk al jaren en kent ook veel ouders. Daarom heeft hij het meeste contact met de ouders.' Hoe is het om met deze leeftijdscategorie te werken? 'Het is heel leuk om met kinderen van deze leeftijd te werken. Ze zijn lekker vrij en kunnen al best goed voetballen. Daar sta ik soms versteld van. Het is leuk om te zien hoe ver ze al in hun ontwikkeling zijn ten opzichte van hun leeftijdsgenoten elders.' Hoe was jouw eigen voetbalcarrière? 'Ik heb zes jaar lang bij de zaterdagamateurs gevoetbald, zowel bij Zaterdag 1 als Zaterdag 2. Met Zaterdag 2 ben ik vier keer kam pioen geworden. Mijn positie was rechtsback. Voor mijn werk moest ik soms naar het buitenland en dat was niet meer te combineren met het voetbal bij Ajax. Daar gaat het toch iets professioneler aan toe dan bij andere amateurclubs.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Dat was de huldiging van Ajax 1 op het Museumplein, na de winst van de Wereldbeker in 1996. Ik was een jaar of zes en mocht met mijn vader mee het podium op. Dat wat ik er nog van kan herinneren, heeft een diepe indruk op mij gemaakt.' Yuri van Eijden Het elftal van trainer Mitchell van der Gaag is het seizoen 2020-2021 teleurstellend van start gegaan: de eerste drie wed strijden leverden geen enkel punt op. Jong Ajax beleefde wel eens betere openingswedstrijden. Tegen Roda JC werd op de Toe komst een kansloze 4-0 neder laag geleden. Hierbij moet wel worden aangetekend dat de ploeg behoorlijk 'uitgekleed' was door de oefenwedstrijd van Ajax 1 tegen Union Berlin. Helaas kon Jong Ajax zich in de eerste uitwedstrijd van het sei zoen niet revancheren want ook in Nijmegen werd verloren (2-1). Tegen Jong PSV thuis lukte het wederom niet, bij rust leidden de Eindhovenaren met 2-1. Jong Ajax joeg in de tweede helft met een man meer tevergeefs op de gelijkmaker. De ban werd eindelijk doorbro ken in het oosten van het land. De altijd lastige uitwedstrijd bij Go Ahead Eagles werd nu met 3-0 gewonnen en dat betekende de eerste overwinning in Deven ter sinds het debuut van Jong Ajax in het betaalde voetbal. De goede lijn werd doorgetrokken in de thuiswedstrijd tegen Excel sior. Tegen de voormalige ploeg van Mitchell van der Gaag werd driemaal gescoord wat resul teerde in een 3-0 overwinning. Vol goede moed werd vervolgens afgereisd naar Breda voor het duel tegen NAC. In een leeg Rat Verlegh Stadion werd een 4-0 nederlaag geleden. De jonge Ajacieden kwamen er in het zui den niet aan te pas. Jong Ajax staat na deze resultaten op een vijftiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5