'Meer betrokkenheid en ac L Bestuursraad Ajax: Cees van Oevelen, Wendy Nagel, Marc AJAX CLUBNIEUWS De nieuwe leden van de Ajax bestuursraad, Wendy Nagel, Cees van Oevelen en de als laatste aangetreden Marc Stuut, zijn inmiddels een halfjaar 'in functie' en hebben hun eerste vergaderervaringen achter de rug. 17e Jaargang nummer 6, november 2020 Deze editie van Ajax Club nieuws bevat voldoende 'voet bal', het basiselement van onze club, dat waar het allemaal ooit om begonnen is. Dat lijkt heel logisch, maar in de wereld van vandaag staat logica onder druk. Zoals het ook decennialang logisch was dat Ajax Nico Steur als administrateur binnen de gelederen had. De man was in alle bescheiden heid verweven met de club, een uiterst betrouwbare werknemer en collega die als extra kwaliteit de menselijke maat hanteerde. Nico, die binnen de waan van de voet baldag naast betrokkenheid ook normen en waarden etaleerde en uitdroeg. Op 30 september zwaaide Nic af, hij is met pensioen en gaat, zoals blijkt in een bijdrage aan dit Ajax Clubnieuws, Ajax ver der als supporter dienen.Voor hem is dat logisch. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Patrick Gerlof, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Henk Schulz, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam De bestuursraad vernieuwt. Cees van Oevelen (49) en Wendy Nagel (41) traden beide eind december 2019 toe, en eind juli kwam daar ook Marc Stuut (40) bij. Nadat onze nieuwe voorzitter Frank Eijken in het nummer van maart aan het woord kwam, is het een halfjaar later een mooie gelegenheid om van deze drie nieuwe bestuursleden een update te krijgen over de plannen van de bestuursraad en waarom zij zich voor de vereniging willen inzet ten. In een digitaal face-to-face- gesprek vertellen zij over hun motivatie en lichten zij toe wat de belangrijkste speerpunten zijn in de nieuwe bestuursperiode. Hoe is jullie toetreding tot de bestuursraad tot stand gekomen CvO: 'Na de boot een paar keer afgehouden te hebben, had ik vorig jaar een goed gesprek met Hennie Henrichs. Die gaf aan dat het tijd is voor een nieuwe groep bestuursleden, een frisse wind. Daar wil ik graag bij horen. Ik ben ruim 35 jaar lid. In de jeugd gespeeld, teruggekomen bij de zaterdagtak en vanaf dat moment altijd druk geweest met het ama- teurvoetbalgedeelte.Vanaf mijn 24e in de Ledenraad gezeten tot het einde in 2011. In al die jaren bij de club leer je iedereen ken nen uit het kader van de vereni ging. En je club houdt je altijd bezig. Ik denk dat ik daar nu weer wat aan kan bijdragen met de ervaring en achtergrond die ik heb.' MS: 'Nadat Wendy en Cees eind 2019 werden benoemd, heb ik een aantal gesprekken gehad met Frank. Die vroeg mij of ik toe wilde treden, waar ik even over na moest denken. Ik ben 28 jaar lid. Vanaf mijn 7e de jeugdoplei ding doorlopen, veel mensen ontmoet die nog steeds op de club rondlopen. Gevoetbald op de zaterdag, als vrijwilliger betrokken geweest bij de club; scouting, Ledenraad, meerdere commissies. Ik denk dat ik deze club vrij goed ken, ook in roerige tijden. Ik weet hoe het kan zijn als het minder gaat. Ik ben ook niet iemand die graag op de voorgrond treed. Na gesprekken met meerdere mensen heb ik ervoor gekozen om het toch te doen. Uiteindelijk blijft Ajax toch je club. Als je een clubman bent moet je op een gegeven moment ook de handschoen oppakken en zeggen: ik doe het.' WN: 'Ik heb altijd veel met en voor de vereniging gedaan - maar wel vanuit mijn rol binnen de NV. Begonnen als stagiaire in 2000, een aantal jaar de Ajax Kids Club en eind 2012 gestopt als bran ding en event manager. Bij mijn afscheid vroeg Hennie Henrichs of ik lid wilde worden, wat ik een heel mooie verrassing vond. Zo werd ik in 2013 lid, met het idee dat ik meer voor de vereniging ging doen. Dat heb ik de afge lopen jaren zeker gewild, en ben de afgelopen jaren naar veel bij eenkomsten en evenementen geweest. Daar hebben we regel matig besproken wat ik kon doen. In 2019 werd mij gevraagd of ik in de bestuursraad een func tie wilde vervullen. Ik wil meer waarde kunnen toevoegen aan de bestuursraad, met name op het gebied van marketing en communicatie. Om daar zeker van te zijn, heb ik meerdere gesprekken gevoerd. Dat voelde gelukkig goed.' Hoe kan de vereniging weer een bruisend geheel worden waar ieder een wat te zoeken heeft? WN: 'Wij hebben daar veel ideeën over, Frank ook. Dat is een van de redenen dat ik ben aangehaakt. We zitten nu in het proces van "waar zijn we, waar willen we heen, wat is ons eind plaatje?". Wat is nou een brui sende Ajax-vereniging? Wat is het Ajax dat niet NV is, en wat voor leden passen daarbij?' Wendy Nagel (WN)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2