Doorbijten en hopen op betere tijden Verenigingsnieuws Resultaat, stijl en de vreugde van het voetballen, dat zijn vaste ingrediënten van het Ajax Talententeam, het beloftenelftal van Ajax Vrouwen. De jonge talenten streven naar een plek in het eerste elftal. Bovenstaande beelden komen uit de de wedstrijd tegen Heerenveen. Heel graag zou ik willen opgeven over de prachtige, geslaagde eve nementen die we in de voorbije periode als vereniging hebben georganiseerd. Maar helaas, tot op heden hebben we niets kun nen doen en het ziet er niet naar uit dat dit in de nabije toekomst gaat gebeuren. Geen kick-off event aan het begin van het sei zoen voor spelers en entourage van alle amateurteams. Geen bij eenkomst voor de jubilarissen. Of de befaamde wijnproeverij. En op korte termijn ook geen Sinterklaasfeesten, Dirk de Groot Gala en kerstborrel. Het verenigingsleven ligt nage noeg stil en hopelijk komt er snel een vaccin zodat er uitzicht is op betere tijden. Het is een kwestie van doorbijten en hopen op betere tijden. Toch is er een glim pje leven te bespeuren. Dan gaat het om de trainingsavonden voor de amateurs op de Toekomst. Daar komen de spelers, trainers en staf elkaar nog wel wekelijks een paar keer tegen. Rondom de velden of op de parkeerplaats. Het is een pleister en niet meer dan dat. Daarnaast proberen sommige teams elkaar na de trai ning nog op andere plekken te ontmoeten. Neem bijvoorbeeld Ajax Zaterdag 4. Zij treffen elkaar na de training in de bocht bij Borchland.Voor de gelegenheid omgedoopt tot het Borchland- plein waar het goed toeven is als het tenminste niet regent. Voetballend hebben de Ajax Zaterdagteams vanzelfsprekend ook te maken met de gevolgen van COVID-19. Is het niet in 15 Vlak voor het ter perse gaan kwam het volgende bericht van de bestuursraad: helaas hebben we, in verband met de aange scherpte Covid-19 maatregelen, moeten besluiten geplande dis cussieavond over de toekomst van onze vereniging op maandag avond 26 oktober as. te annuleren. De Bestuursraad wacht de komende weken de ontwikkelin gen af alvorens te bepalen hoe en wanneer wel een vervolg kan worden gegeven aan het proces tot herijking van het verenigings- beleid. strategie die haar voor ogen staat als het gaat om de toekomst van de vereniging. De aanmeldingen om mee te discussiëren, kwamen moeizaam op gang. Niet in de laatste plaats omdat er ook leden zijn die zich uit voorzorg voor een besmetting met COVID-19 niet aanmelden. We begrijpen dat volkomen. Inmiddels is de stroom met aanmeldingen op gang geko men en kijken we uit naar de ontmoeting en een avondje flink debatteren over de te volgen koers. Jan Buskermolen eigen gelederen dan is het wel bij de tegenstander. Nu al is sprake van een scheef beeld in de ver schillende competities. Los daar van zijn de uitslagen bij de ama teurs soms even onvoorspelbaar als in het betaald voetbal. Zo ook bij Ajax Zaterdag 1. Dat wint de ene week met zeer goed voetbal om een week later gena deloos ondersteboven te worden gespeeld bij DOVO. Met een extreme uitslag die de geschiede nisboeken ingaat. Vanzelfsprekend levert dit een schrikreactie op, maar ook niet meer dan dat.Van- uit de bestuursraad is direct aan gegeven dat we achter de trainer staan en moeten kijken hoe we dit in de nabije toekomst kunnen voorkomen. De ploeg werd aan sluitend geconfronteerd met een besmettingsgeval en was kort stondig vrij. Om direct daarna in de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hoek met maar liefst 5-3 te win nen. Het kan een keer gebeuren, maar, als het even kan, vanaf nu liever niet meer. Het is nu een kwestie van doorpakken. Door alle coronamaatregelen zien we elkaar vanaf begin maart al niet. Uitzonderingen vormden de ledenvergadering in juli en bij wedstrijden van Ajax I. Tenminste als je was ingeloot. Vanwege dit alles blijven we doorgaan met de Ajax Vereniging(s) Update.We denken nog na over de frequen tie, maar vooralsnog houden we vast aan iedere veertien dagen een nieuwe Update. De bestuursraad wil heel graag met je in discussie gaan over de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15