Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 14 Je kunt Zaterdag 1's competitiestart van het voetbaljaar 2020-2021 gerust turbulent noemen. De 11-0 nederlaag tegen DOVO werd landelijk nieuws en zorgde voor schaamrood op de kaken. Gelukkig bleek het een incident want een speelronde later volgde tegen Hoek een mooie 5-3 overwinning. verlies, grootste verliespartij ooit van Zaterdag I. Vervolgens het altijd zeer lastige Hoek uit met een 5-3 winst. Al met al een fraaie plek in de middenmoot van de Derde divisie na vier speelronden. Dick Goossens Na de uitschakeling in de KNVB Beker door OSS '20 begon in het weekend daaropvolgend de competitie. Er kan gerust gezegd worden dat die start zeer hectisch is verlopen. Hectisch omdat de resultaten gepaard gaan met pieken, maar ook met zeer diepe dalen en omdat het iedere week niet duidelijk is hoe het zal lopen. Wekelijks wordt de Zaterdag I geconfronteerd, net zoals andere clubs, met afgelastingen in verband met coronabesmettingen. Nog altijd moet er doordeweeks en in het weekend geïmproviseerd worden bij trainingen en thuiswedstrijden, omdat de Toekomst afge sloten is voor de zaterdagamateurs. Uiteraard is een en ander te begrijpen, maar het zal duidelijk zijn dat dit toch ook ten koste gaat van het echte verenigingsgevoel en saamhorigheid. Of dit ook de resultaten beïnvloedt, is niet te zeggen, maar feit is wel dat de prestaties per weekend heel verschillend zijn geweest. SteDoCo uit 4-I verlies. Ter Leede thuis 3-0 winst, maar meest opzienbarend en door alle media gememoreerd: DOVO uit II-0 De weken van voorbereiding voor de Zaterdag 2 zijn afgeslo ten. De laatste oefenwedstrijden tegen Hoofddorp en OSV wer den met een minimaal verschil verloren. In de daaropvolgende drie bekerwedstrijden werden er geen punten verspeeld zodat met speels gemak de poule werd doorgekomen, met de klinkende cijfers van 2I voor en nul tegen. In de volgende ronde treft Zater dag 2 het Haarlemse HYS dat uitkomt in de tweede klasse. Ook in de competitie gaf Zater dag 2 zijn visitekaartje af. De altijd lastige uitwedstrijd bij CSW uit Wilnis werd met ruime cijfers gewonnen (4-I). De stads derby tegen DVVA leverde een 6-3 zege op. De topper in en tegen Spakenburg eindigde in I-I. Met zeven punten uit drie wedstrijden kent Zaterdag 2 een prima competitiestart. André Stuijf Na een lange rustperiode en een goede voorbereiding, begonnen eindelijk de eerste officiële wed strijden. In het bekertoernooi wer den Spakenburg, VVC en Almere als tegenstanders in de poule geloot. Spakenburg bleek een maatje te groot, maar de wedstrij den tegen VVC en Almere lever den zes punten op. Niet genoeg om door te gaan, maar de twee overwinningen gaven wel vertrou wen voor de competitiestart. In de eerste competitiewedstrijd kwam WVHEDW op bezoek. Met een 2-I overwinning werden de eerste drie punten binnengehaald. Door coronaperikelen kende de tweede wedstrijd tegen HCSC in Den Helder een dunne bezetting wat resulteerde in een verliespar- tij. Als een aantal spelers weer wedstrijdfit is kan dit team goede stappen zetten om bovenin mee te gaan draaien. Patrick Gerlof De bal rolt weer. De start was poulewedstrijden in de beker. Begin september startte de eer ste uit de serie van drie, uit tegen Taba, een onbekende tegenstan der. Zaterdag 4 bleek een maatje te groot en won met 9-0. De tweede wedstrijd was wederom uit en wel tegen Wartburgia, dat zijn eerste wedstrijd ook winnend had afgesloten. Het belang van winst om verder te kunnen beke ren was dus groot. Uiteindelijk versloeg Zaterdag 4 de Wartbur- gianen met dubbele cijfers, name lijk met I5-I! Halverwege september werd met de competitie begonnen met een uitwedstrijd tegen Zuidvogels. Het leverde een 6-0 overwinning voor Ajax op. De tweede com petitiewedstrijd tegen EDO is wegens corona uitgesteld naar een later tijdstip. Henk Schulz Het is inmiddels begin oktober en er zijn drie uitwedstrijden gespeeld waarvan er twee wer den gewonnen en één verloren. Voorlopig zijn het alleen maar uit wedstrijden gezien de Toekomst nog steeds niet toegankelijk is en er verder weinig velden beschik baar zijn. Op donderdag kan er getraind worden, maar na afloop moet iedereen direct het terrein verlaten. Bij wedstrijden is het niet anders. Er wordt drie kwar tier voor aanvang verzameld. Er is een korte warming-up, de wedstrijd wordt gespeeld en na afloop is het: direct naar huis. Het wordt er allemaal niet gezelliger op. Het is echter niet anders, hopelijk ziet de wereld er over een aantal weken iets beter uit en krijgen sporters weer wat meer 'lucht'. Chris van Eck

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14