Middenveld 13 Met enige weemoed drenkt onze eigen Huisdichter Cornelis zijn poëtische pen in de inkt om terug te denken aan het mooie en talentrijke Onder 19-elftal uit 2015. Smaakmakers van toen als Donny van de Beek, Carel Eiting zijn inmiddels buiten de landsgrenzen te bewonderen. Gemeente Amsterdam en private investeerders. Ajax beschikte in die tijd niet over de middelen om het stadion zelfstandig te bouwen. De overgang naar het nieuwe stadion is geen gemak kelijke geweest. Komend vanuit een eigen omgeving waar de beslissingen over de accommo datie zelfstandig konden worden genomen, werden we nu huurder en moesten rekening houden met de overige belangen van de verhuurder. In de beginfase waren er grote problemen met het veld, kritische geluiden van de bezoekers ('kille, saaie bak') en ruimte maken voor concerten of andere festiviteiten in het sta dion. Het is maar een greep uit de aanloopperikelen. Met de groei van belangstelling voor de sport vanuit het bedrijfs leven werden marketingafdelin gen en business-relations afdelin gen steeds groter. Intensivering van de jeugdopleiding en oprich ten van de vrouwenafdeling deden de organisatie steeds meer groeien, waardoor we nu 409 fte groot zijn. Op 30 september jl. ben ik afge zwaaid in de functie van manager salaris/personeelsadministratie en heb ik mijn werkzaamheden vol vertrouwen kunnen over geven aan mijn opvolgers. Van mijn club neem ik geen afscheid want Ajax zit diep in mijn hart en ik blijf (kritisch) volger op de tribune.' Nico Steur t-it - Vijf jaar terug zo ongeveer Appie Carel Donny Onder-19 Zon schijnt het is prachtig weer Zij laten mij de toekomst zien Het ideale middenveld zeg ik Tegen liefhebbers groot in getal Van het talent dat ik kijk koffiedik Gedrieën in 't eerste spelen zal Het blijken echter zoete dromen Altijd nog is er de wonde Die tranen stilletjes laat stromen Voeg hier bij het afgeronde Vinden van Brits onderkomen Feiten jawel maar eeuwig zonde Huisdichter Cornelis, 1 oktober 2020

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 13