'Ajax zit diep in mijn hart' Nico Steur: 12 Het was vrij verrassend dat Ajax in de laatste fase van de transferperiode alsnog een oude bekende aantrok: Davy Klaassen verruilde Werder Bremen voor de club waar hij groot werd. Na het vertrek van Sergino Dest wist Ajax ook de rechtsachter van FC Utrecht, Sean Klaiber, aan zich te binden. Naar aanleiding van een adver tentie in 'de Telegraaf' heb ik in januari 1977 gesolliciteerd naar de functie van administratief medewerker. Geboren en geto gen in Duivendrecht op steen worp afstand van 'De Meer' een fan en volger van de club met af een toe een bezoekje aan een wedstrijd op de staantribune. Ik werd aangenomen door de heren Timman, penningmeester, en Dalmulder, administrateur, en ben op 18 april 1977 begonnen. Naast de administrateur was er nog één administratief per soneelslid: als vrijwilliger was iedere middag mijnheer Wim Bruynesteyn (80+) aanwezig, die de fanmail beantwoordde en er voor zorgde dat al het wekelijks benodigde busvervoer geregeld werd. Administrateur Dalmulder werd per 1 juli 1977 vervangen door Gerard Holsheimer. Alle werk zaamheden werden in die tijd gedaan door drie personen, waarbij de administrateur leiding gaf aan de administratie en ver antwoordelijk was voor de boek houding en de andere twee leden van de administratie voor alle overige taken. Ik denk dat er in 1977 in totaal ongeveer vijftig mensen op de loonlijst stonden, waarvan een deel parttime. In 1980 kwam de eerste uitbrei ding op de administratie in de vorm van een telefoniste, Lies- beth Konings, die niet heel lang gebleven is en werd opgevolgd door Sylvia Mol, inmiddels ook al 39 jaar in dienst van Ajax. Met de komst van Arie van Eijden als directeur in 1986 werd de eerste stap op weg naar verdere professionalisering gezet. De sportieve ontwikke lingen hadden inmiddels aange toond dat een langer verblijf in de verouderde 'De Meer' met uitstapjes voor de grote wedstrij den naar het Olympisch Stadion niet langer houdbaar was. Er werden dus plannen gesmeed voor een nieuw te bouwen sta dion in samenwerking met de Op vrijdag 25 september werd een Ajax-coryfee uitge luid: Nico Steur ging op 30 september officieel met pen sioen. Dat 'uitluiden geschiedde' is een aan de hui dige tijden aangepaste vorm, geen feestmaal in een ruimte uitpuilend van vrienden, ken nissen en (ex-) collega's, nee, in klein comité en langs digi tale weg (veel fijne video boodschappen met een zeer persoonlijk tintje) kreeg het afscheid van Nic gestalte. Toch was het voor de hoofdrolspe ler Nic Steur een bijzondere dag waarin herinneringen en emoties samen kwamen. 'Deze man heeft alles gezien, van dichtbij meegemaakt', rea geerde een goede kennis die ik op de hoogte bracht van het vaarwel op arbeidsgebied van Steur. En zo is het maar net! Ajax' Oral History doet er goed aan om een dubbele aflevering met hem te maken! De hem ten deel vallende aandacht maakte bij de betrokkene zelf een bijzon dere reactie los. Dat Nic schrijverstalent had, heeft hij goed verborgen gehouden maar uit onderstaande reactie en terugblik op zijn Ajax- loopbaan blijkt dat het schrij ven hem goed af gaat. Hier volgt zijn exclusief voor Ajax Clubnieuws geschreven reac tie:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 12