/*vl 1 4 3 Je r- v Mist Langs de Zijlijn Kimberly Breuring jj 1 .3 e v 'Er wordt sneller geaccepteerd' Al is 1966 ver weg, voor de oudere Ajacieden roept het meteen beelden op aan de op 7 december 1966 gespeelde Europacupwedstrijd tegen Liverpool. Die met 5-1 gewonnen wedstrijd kreeg een legendarische status. In de huidige Champions League is Liverpool opnieuw een van de tegenstanders. Kimberly Breuring is de vaste grensrechter bij het Ajax Vrouwen Talententeam. Zij is 18 jaar, woont in Kudelstaart en studeert International Business aan de Hoge school van Amsterdam. Hoe kwam je bij Ajax 'Een jaar geleden was ik op ver zoek van een vriend van mij grensrechter bij Jongens OI5 tegen Vitesse. In de rust vroeg Vincent de Koning, de scheids rechtercoördinator, of ik vaker wilde assisteren. Vanaf dat moment ben ik actief betrokken bij het Talententeam, iedere thuis- en uit wedstrijd als vaste grensrechter. Waarom grensrechter? 'Het is leuk dat je als grensrechter de wedstrijd van dichtbij mee maakt. Bij de wedstrijden van het Talententeam was voorheen veel publiek. Echter maakt het voor mij niet uit of er wel of geen publiek is, ik focus me op de wed strijd. Ik sluit me af voor wat er achter me gebeurt.Voor mij is geen publiek wel vreemd maar niet erg. Voor de meiden is er door corona minder support, dat is jammer. Ik kan meiden helpen om te laten voetballen. Zelf voetbalde ik bij RKDES in Kudelstaart en werd daarna trainster. Door een bles sure kan ik jammer genoeg niet meer voetballen.' Wat is jouw mooiste wedstrijd? 'De mooiste wedstrijd is afge lopen seizoen tegen Feyenoord, waar we met 5-2 wonnen! Dit was mijn eerste wedstrijd waar bij ik assistent was bij een vrou welijke scheidsrechter' Je mooiste Ajax-moment? 'Voetbal is me met de paplepel ingegoten door mijn vader. Mijn zusje en ik hebben allebei gevoetbald. De wedstrijd Ajax- Tottenham Hotspur volgde ik met vrienden tijdens een studie reis in een Ierse pub in Lissabon. De speciale sfeer was een gewel dige ervaring.' Waarin verschilt mannenvoetbal van vrouwenvoetbal? 'In mijn ogen gaat het bij de vrouwen meer om het samen spel. Als er wat gebeurt, wordt het sneller geaccepteerd zodat het hele team weer verder kan met de wedstijd. Bij de mannen mis ik soms het samenspel.' Tamara Schellekens Ajax - Liverpool is inmiddels gespeeld. De uitslag? Geen idee (ik schrijf dit op 8 oktober), maar ik durf wel te wedden dat in de aanloop het woord 'mistwedstrijd' is gevallen. 7 december 1966, de dag waarop de wereld Ajax leerde kennen. Elf witte Ajacieden, ongrijpbare spoken in de mist. 5-1. Eind 2006 was ik eindredacteur van het Ajax-programma op AT5. We maakten een special over veertig jaar mistwedstrijd. Henk Groot was studiogast. Met hem keken we naar het interview dat we eerder in het Olympisch Stadion hadden opgenomen, met Johan Cruijff. Op het veld van het 'Olympisch' vroegen we Johan naar zijn herin neringen aan die avond, aan de goals, aan het elftal van toen, aan die mysterieuze jongeling Cees de Wolf, die Piet Keizer verving en 1-0 maakte. Johan begon te stamelen. Hij wist het niet meer, allemaal vergeten, maar hij wilde ons aandoenlijk graag van dienst zijn. Dus kauwden wij hem voor hoe de doelpunten gingen. Johan herhaalde het voor de camera, puur op bluf, alsof het hem nog haarscherp voor de geest stond. We vroegen hem te vertellen over Henk Groot, de man in de studio. Johan kwam los, vertelde liefdevol over de zachtmoedige Zaanse routinier die hem wegwijs maakte. 'Warme herinneringen,' zei Johan. Groot schoot ervan vol in de studio. Het mistte, maar Johan en Henk misten niet: Cruijff maakte 2-0, Groot 5-0, met tweemaal Klaas Nuninga er tussenin. Johan herin nerde zich zijn goal niet meer, laat staan die van Groot. Wij vertel den hem hoe Groot scoorde en Johan deed weer alsof hij het nog wist. Hij deed zijn best voor Henk. Ik vond dat lief. De dertien Ajacieden die in 1966 tegen Liverpool speelden (thuis of uit) waren in 2006 allemaal nog springlevend. Sindsdien ontvie len ons Gert Bals, Wim Suurbier, Barry Hulshoff, Ton Pronk, Frits Soetekouw, Piet Keizer, Cees de Wolf en Johan zelf. Henk Groot (82) is er nog, maar de mist van I966 regeert zijn geheugen en heeft veel voetbalherinneringen opgeslokt, zo bleek toen ik hem een paar jaar geleden belde voor een artikel. Ik hoop dat Ajax opnieuw vijf keer heeft gescoord tegen Liverpool, op 21 oktober. Zo ja, dan waren die goals voor Swart, Nuninga, Muller, Van Duivenbode en Groot: de vijf nog levende Ajacieden van toen. Maakte Ajax er maar eentje? Dan was 'ie voor Henk. Menno Pot II

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 11