r voor Ajax-talenten seizoen ooit De overwinning op FC Midtjylland bracht Ajax Onder 19 vol vertrouwen aan de start in de halve finale tegen Benfica OI9. De Portugezen bleken voor het zeer jonge Ajax-elftal helaas een maatje te groot, getuige de 3-0 uitslag in Benfica-voordeel. Youri Regeer ontwikkelde zich tijdens het seizoen 2019-2020 tot een van de sterkhouders bij Ajax O19. Joël Ideho beleefde een prachtig debuut voor Ajax O19 door op wonderschone wijze te scoren in het UEFA Youth League-duel met FC Midtjylland. Kort voor de hervatting in Nyon vormden jongens als Sontje Hansen, Youri Regeer, Eric Llansana en Quinten Timber de vaste kern van het elftal, waarbij ook veel werd verwacht van piepjonge talenten als Olivier Aertssen, Ar'Jany Martha en Kristian Hlynsson. Ajax O19 stelde niet teleur en speelde een sterke kwartfinale tegen de leeftijdgenoten van FC Midtjylland: 3-1 winst en het plaatste zich via de treffers van Hansen, Rasmussen en Ideho voor het eerst in de clubhistorie voor de laatste vier in dit jeugd- equivalent van de Champions League. De zege wekte vertrouwen voor de halve finale. Helaas liep de halve eindstrijd tegen Benfica uit op een teleurstelling. De Portugezen waren op Zwitserse bodem met 3-0 te sterk. 'We hebben verloren van een team dat vandaag beter was,' concludeerde Heitinga. 'In volwassenheid, ritme en tempoverschil en zeker ook in een stukje gogme. Zij waren slimmer' Benfica maakte al in de groepsfase veel indruk door vijf van de zes wedstrijden te winnen.Vervolgens werd ook Liverpool overtuigend geklopt: 4-1. Pas in de finale moest Benfica buigen voor een betere opponent: de bijzondere Youth League-editie 2019-2020 werd gewon nen door Real Madrid Juvenil A dat met 3-2 Benfica de baas bleef. Ronald Jonges 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 9