Leerzaam Youth League-avontuui Ajax OI9 bereikt halve finale Youth League en speelt langste Europese Ajax- In het Zwitserse Nyon organiseerde UEFA de geïmproviseerde eindfase van het eerder vanwege corona afgebroken Youth League toernooi. In de kwartfinale rekende het Onder 19 elftal van Ajax met goed en effectief voetbal af met het Deense FC Midtjylland. Na een corona-onderbreking van vijf maanden hervatte Ajax OI9 in augustus het UEFA Youth League-toernooi. Op de klinkende zege op FC Midtjylland volgde een verloren halvefinaleduel met Benfica. Zo eindigde het langste Ajax- seizoen ooit met een kleine kater. Maar ook met het besef dat het een leerzaam jaar was voor de Ajax-talenten. De coronacrisis liet de voorbije maanden zijn sporen na binnen de Ajax-opleiding en het internationale jeugdvoetbal. Zo was het voor Ajax Onder 19 lang onduidelijk of de abrupt gestopte Youth League nog werd uitgespeeld. kwartfinale tegen FC Midtjylland gebeurde er veel in de selectie van Heitinga. Het seizoen 2019-2020 was in vele opzichten zeer leerzaam voor de Ajax-talenten en hun trainer, die zijn groep gaandeweg zag veranderen. Zo begon Ajax O19 het Youth League-toernooi in sep tember 20I9 met een thuiswedstrijd tegen Lille OSC. Naci Ünüvar en Devyne Rensch waren toen nog belangrijk als basisspelers. De talenten maakten inmiddels hun (officieuze) debuut in het eerste elftal en kregen in de zomer van 2020 een uitnodiging voor het trainings kamp van Ajax 1 in Oostenrijk. Ook Kenneth Taylor en spits Brian Brobbey reisden met de selectie van Erik ten Hag mee naar Bramberg am Wildkogel. Half juni besloot de UEFA het prestigieuze toernooi toch te hervat ten. Ajax wachtte een kwartfinaleduel met FC Midtjylland (Denemar ken). Het Zwitserse Nyon was de locatie waar het complete eind- toernooi werd uitgespeeld. Als de Denen werden verslagen, wachtte in de halve finale de winnaar van het duel tussen Dinamo Zagreb en Benfica. Anass Salah-Edinne, de vaste linksachter van het elftal, liep een zware blessure op en raakte voor langere tijd uitgeschakeld. Spits Damian Dostanic vertrok naar Servië waardoor Heitinga het tegen tegen FC Midtjylland moest stellen zonder een handvol relatief ervaren toptalenten. 'We zijn heel content dat het toernooi uitgespeeld gaat worden,' reageerde Ajax OI9-trainer John Heitinga in juni op het besluit van de UEFA. 'Op ons netvlies staat nog de benutte beslissende penalty van keeper Daan Reiziger, in maart tegen Atlético Madrid. De jongens waren toen euforisch. Een paar dagen later kregen we te maken met de epidemie. Fijn dat de jongens hun Europese droom een vervolg kunnen geven. Vanuit de club is dit toernooi ook belangrijk. Belangrij kere tegenstanders ga je niet krijgen.' Ook Ajax' hoofd jeugdopleiding Saïd Ouaali reageerde verheugd: 'Wij zijn als club heel erg blij dat we deze wedstrijden mogen spelen. Het is toch op het hoogste podium en onze spelers hebben dit nodig.' Veranderde spelersgroep Tussen het sensationeel gewonnen duel met Atlético Madrid en de 341 dagen Tussen het Europese jeugdduel van Ajax OI9 tegen Atlético Madrid in maart en het kwartfinaleduel met FC Midtjylland zaten maar liefst vijf maanden. Het duel werd 337 dagen na de start van het seizoen gespeeld. Na de halve finale tegen Benfica stopte de teller op 341 dagen. Nooit duurde een Ajax-seizoen langer. Het oude record was in handen van Ajax I. Het complete seizoen 2016-2017 besloeg voor het eerste elftal 'slechts' 302 dagen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 8