Even voorstellen: Claire Dinkla en Iris Stiekema Ajax Vrouwen De spits van de nieuwe competitie van de Eredivisie werd door Ajax Vrouwen afgebeten tegen 'aartsrivaal' FC Twente. Op de Toekomst werd op kwaliteit én karakter de volle winst behaald: eindstand 3-1. Het eerste elftal van Ajax Vrouwen startte ooit met een team dat bestond uit bijeengezochte voetballers, maar inmiddels is er een Ajax Talententeam met als doel spelers uit de eigen opleiding aan de hoofdmacht aan te bieden. Dat die doel stelling vruchten afwerpt, blijkt uit de entree bij Ajax Vrouwen van twee spelers die vorig seizoen voor het Talententeam speelden en nu deel uitmaken van de eer ste selectie. Keeper Claire Dinkla en middenvelder Iris Stiekema stellen zich voor. Hoe verloopt jullie voetbalcarrière tot nu toe? Claire: 'Ik begon toen ik zeven jaar was, bij Kolping, tot het Onder 17 elftal. Op mijn vijf tiende ging ik naar de opleiding CTO Amsterdam, maar speelde ik mijn wedstrijden bij Kolping Boys. Nadat CTO Amsterdam stopte, kwam ik bij Ajax. Ook heb ik alle jeugdselecties van het Nederlands Elftal KNVB door Iris: 'Ik was vijf toen ik ging voet ballen bij vv Bargeres, in Emmen. De velden grensden aan onze achtertuin en daar was ik vaak te vinden. Later speelde ik twee seizoenen voor SV Meppen in Duitsland, een leuke, leerzame ervaring. Vervolgens, voor ik naar CTO Amsterdam ging, voetbalde ik bij vv Emmen, om weer twee jaar later naar Ajax te gaan. Ik heb voor verschillende jeugd- teams van de KNVB gespeeld, 6 Claire Dinkla Iris Stiekema met als hoogtepunt het EK OI7 in Bulgarije waar we tweede werden.' Hoe verliep het vorig seizoen? Claire:'Het eerste half jaar speelde ik mijn wedstrijden voor het Talententeam en ik merkte dat ik aan een stap hoger toe was. Die stap kwam gelukkig snel, ik mocht eerst één keer in de week mee trainen met het eerste en na de winterstop sloot ik structureel aan, ook omdat de tweede keeper geblesseerd was. Door COVID-19 kwam er op een rare manier een einde aan het seizoen.' Iris: 'Ik denk dat ik vorig seizoen veel stappen heb gemaakt en ook klaar was voor een nieuwe uitda ging. Daarom ben ik heel blij dat ik nu de kans krijg bij Ajax Vrou wen.' Hoe ervaar jullie de overstap naar Ajax Vrouwen? Claire:'Er is een groot verschil met het Talententeam, het niveau is een stuk hoger, het team is volwassener, logisch natuurlijk. Vorig seizoen had ik al vaker meegedaan, dus hoefde ik niet echt te wennen. Het is een leuk team met veel kwaliteit en ik begin steeds meer mijn plekje te vinden.' Iris:'Het is wennen, het niveau en tempo liggen hoger. Daarnaast is het leeftijdsverschil groter, maar ik ben goed opgevangen in de groep. Uiteindelijk maakt het mij niet uit, als ik maar lekker kan voetballen.' Wat zijn jullie verwachtingen? Claire:'Op individueel niveau wil ik er elke training alles uithalen, mijn kansen pakken en laten zien dat ik deze stap aankan. Wij heb ben als team veel kwaliteit en moeten voor het kampioenschap en de beker gaan. Ook hoop ik dat we ver komen in de Cham pions League.' Iris:'Dit seizoen staat wat mij betreft vooral in het teken van doorontwikkelen. Natuurlijk hoop ik mijn debuut te mogen maken voor Ajax Vrouwen. Hier ga ik hard voor trainen om beter en fitter te worden.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6