WIE IS WIE? Wisselende resultaten voorbereiding Jong Ajax In de serie oefenwedstrijden die Jong Ajax in de aanloop van het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie speelde, trof het weer sterk verjongde team het Velsende Telstar. De Witte Leeuwen dolven het onderspit tegen Ajax: 2-0. Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen 'Ik ben al 22 jaar actief voor Ajax. Eerst als voetballer en daarna als trainer, zowel in de jeugd als bij de amateurs. Tot voor kort zat ik bij Hoofddorp als hoofdtrainer. Ik kwam in contact met Jan Fleijsman (elftalbegeleider Zaterdag 1, red.) toen bekend werd dat de vorige trainer van Ajax Zaterdag 2, Detlef le Grand, door schoof naar Zaterdag 1. Jan heeft mijn naam doorgegeven aan de leiding van Ajax en toen ging het snel, alles was binnen een week geregeld. Hoofddorp gunde mij deze stap ook en liet mij gaan.' Hoe is het om eerst als speler en nu als trainer actief te zijn bij Ajax? 'Dat is niet nieuw voor me. Ik ben al assistent-trainer van Jorg Smeets geweest bij Zaterdag 1. Het is heel leuk. Je merkt het als je bij andere clubs op bezoek gaat, het is toch Ajax dat langskomt. Dat brengt extra druk met zich mee, vooral voor de spelers. Zelf ervaar ik dat niet zo. Terug bij Ajax voelt voor mij als thuiskomen. Ik weet eigenlijk niet beter.' Van welke trainer nam je het meeste mee als trainer? 'Degene die het meest is bijgebleven is Bart Logchies. Die heb ik vier jaar als trainer bij Zaterdag 1 gehad. Ik was toen 26 jaar en begon meer na te denken over voetbal. De manier waarop hij het spelletje benaderde is mij het meest bijgebleven, hij liet mij zelf nadenken over mijn rol in het team. Ook van Jorg Smeets heb ik veel geleerd, vooral de manier hoe een wedstrijd te benaderen.' Wat zijn jouw doelen met Ajax Zaterdag 2? 'Iedere speler naar een hoger niveau brengen. Dat leidt vanzelf tot het spelen om de titel en de beker. Daarnaast is het een doel van ons elftal om jongens op te leiden voor het eerste zaterdagelftal.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Dat is wanneer het clublied wordt gespeeld bij de opkomst van de spelers. Of het nu in de ArenA is of op de Toekomst, dan heb ik echt het gevoel dat het gaat beginnen.' Naam: Sergio Cameron Leeftijd: 34 jaar Functie: Trainer Zaterdag 2 Yuri van Eijden In de zomermaanden startte Jong Ajax onder leiding van Mitchell van der Gaag de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Net als voorgaande jaren kent Jong Ajax een grote selectie. Een groep die ook nog kan veranderen gedu rende het seizoen, afhankelijk van wat het eerste van Ajax nodig heeft aan spelers. Dit is elk sei zoen een bekend fenomeen.Vorig seizoen werd de mijlpaal van 250 wedstrijden in de Eerste Divisie (onder welke roepnaam ook) behaald. Opmerkelijk: in geen van deze duels stonden dezelfde elf spelers in de basis! Ook dit sei zoen worden spelers van Jong Ajax ingezet voor het team van Erik ten Hag, zo worden gaten in de A-selectie opgevuld met aan stormende talenten uit de jeugd. Er werden inmiddels diverse oefenwedstrijden gespeeld. Begin augustus begon de reeks met een duel tegen Almere City dat besloten werd met een 2-0 nederlaag. Vier dagen later werd met dezelfde cijfers gewonnen van provinciegenoot Telstar. Het team van Jong FC Utrecht kwam in Amsterdam op bezoek en keerde naar de Domstad terug met een 2-1 overwinning op de zeer jonge Ajax-ploeg. Ook van Jong AZ werd verloren en dat is kenmer kend voor de wisselende presta ties tijdens de voorbereiding. Jong Ajax kende wat de competi tie betreft een uitdagende start van het seizoen met de thuiswed strijd tegen Roda JC, die met klinkende maar toch, vanwege de grote onervarenheid van het Ajax- elftal, verklaarbare cijfers werd verloren. De Limburgers wonnen met 4-0. Van de daaropvolgende duels, uit tegen NEC en thuis tegen Jong PSV, hebben wij bij het schrijven van dit artikel nog geen uitslagen. Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5