volgt resultaat' VAN DE VOORZITTER Uitzonderlijk Op 8 juli vond in de Johan Cruijff ArenA de Algemene Ledenvergadering plaats. Dat gebeurde, coronanoodgedwongen, op moderne wijze: een beperkt aantal leden konden 'live' aanwezig zijn, anderen volgden de vergadering via digitale weg. een losse kreet als 'We worden kampioen'. Goed bedoeld hoor, maar zo werkt het niet. Wanneer je arbeid levert en je blijft ont wikkelen dan is het gevolg resul taat. Je kunt niet nu al zeggen dat je kampioen wordt. We hebben een mooi team met een goede mix van jong talent en ervaren krachten en wanneer we blijven werken aan het verbeteren van ons spel, ben ik ervan overtuigd dat het resultaat zal opleveren. Ik draai er niet omheen hoor, ik weet heel goed dat Ajax staat voor presteren, ons doel blijft het hoogste. Nogmaals, het gaat om de volgorde.' Hoe sterk is het contact met het Talententeam? 'Het contact is heel nauw. Struc tureel traint een aantal talenten regelmatig met de A-selectie mee. Daarmee ontwikkelen zij zichzelf, wennen aan een hoger tempo, aan harder spel, meer weerstand, én zij nemen hun ervaring mee naar hun eigen team dat daar iets van leert. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Zij leren van de trainingsmomen ten bij ons en, dat is een eis, zij tillen het niveau van hun eigen team omhoog.' Wat verwacht je van de Eredivisie Vrouwen jaargang 2020-2021? 'PSV heeft zich duidelijk ver sterkt, onder meer met het aan trekken van Sari van Veenendaal en Mandy van den Berg, maar ook met de toevoeging van wat buitenlandse spelers. FC Twente heeft een leuke frisse ploeg en daaronder roeren clubs als PEC Zwolle en Heerenveen zich met positief, attractief spel, goed voor de ontwikkeling van het Nederlandse voetbal. Clubs die aan kwaliteit hebben ingeboet zijn VV Alkmaar, Excelsior Baren- drecht en ADO Den Haag.' Tenslotte...Champions League... 'Dat we direct geplaatst zijn voor de eindfase, dus geen voorronde wedstrijden hoeven te spelen, is prachtig nieuws. Op 24 novem ber is de loting voor de laatste 32 clubs en daar kijken wij natuurlijk heel erg naar uit. Champions League, dat is iets aparts, maakt wat extra's los en hopelijk zit het ons bij de loting niet tegen. Prachtig om je inter nationaal te kunnen meten.' David Endt Na het langzaam vieren van de teugels van de intelligente lock- down zat ik even in een 'winning mood'. Het voelde alsof we het Coronavirus overwonnen hadden. Natuurlijk met inachtneming van de bekende voorzorgmaatregelen, maar wel dat we weer naar de Toekomst konden gaan. Naar de ArenA om de wedstrijden van ons aller Ajax 1 te kunnen bezoeken. Op 1,5 meter zitten van elkaar leek mij ook geen probleem. Even volhouden en dan zou het per 1 januari opgelost moeten kunnen zijn. Helaas moet ik constateren dat we er nog lang niet zijn. Oefenwedstrijden in den lande worden afgelast omdat spelers besmet zijn geraakt. De eerste oefenwedstrijd van Ajax 1 tegen RKC in de Johan Cruijff ArenA mocht alleen zonder publiek gespeeld worden. Bij de tweede wedstrijd tegen FC Utrecht mochten er maximaal 4000 fans in het stadion toegelaten worden. Deze wedstrijd heb ik meegemaakt en ik miste de spontaniteit van het typisch Amster damse voetbalsfeertje dat wij kennen. Het druist tegen het club gevoel in om 1,5 meter afstand te houden, maar we zullen het moeten respecteren. Beter iets dan niets denk ik dan maar. Op het moment van schrijven is het nog de vraag hoeveel fans er bij de eerste competitiewedstrijd in het stadion worden toegelaten. Wat we wel weten is dat voorlopig onze Toekomst gesloten blijft voor de leden. De beleidsmakers hebben ervoor gekozen om geen enkel risico te nemen. Ook als het zover is dat onze teams, betaald en amateurs, aan hun competities beginnen. Het wordt dan puzzelen hoe de jeugd en amateurteams kunnen trainen en spelen conform dit strengere beleid omdat onder meer het hoofdgebouw voor hen gesloten blijft. De noodzakelijke maat regelen die genomen zijn om het besmettingsgevaar tot een mini mum te beperken leidt tot een uitzonderlijke situatie. Het bete kent dat Ajax 1, Jong Ajax en Ajax Vrouwen volledig gescheiden moeten kunnen trainen van de jeugd en de amateurs. De velden en terreinen rond de Toekomst zijn voor ons als leden allemaal gesloten. Als Jong Ajax en Ajax Vrouwen hun competities spelen volgen we de richtlijnen van de KNVB. De bestuursraad zal in lijn van de voorlopige maatregelen een beleid opmaken hoe we als leden van de Vereniging Ajax een wedstrijd kunnen bezoeken. Wij houden u hiervan op de hoogte. Blijf gezond. Frank Eijken, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 3